Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте,
Купих си сушилня и я монтирах на балкона(не остъклен) на апартамента си. Това беше единственото свободно място в апартамента ни. Основно я пускам с отложен старта и работи през малките часове. От тук идва и проблема за съседите, много била шумна и им причи да спят. Сега съм поръчал шкаф в които ще я вгради на терасата. Въпроса ми е дали има някаква възможност да се монтират шумоизолиращи елементи между шкафа и сушилнята с цел да не "пречи" на съседите и какви.
Прилагам снимков материал на сушилнята, но бе шкафа(чакам майстора да го монтира тези дни). Шкафа ще бъде от края на едната стена до другата. Горната част ще бъде с Врачански камък, а вратитчките решетъчни. Прилагам и снимка на типа врата на шкафа.
Ако някой е имал подобен тип ремонтни дейности или знае някакъв начин и с какви материали може да се осъществи, ще бъда много благодарен.

Прикачен файл

IMG_0040.JPG

Прикачен файл

IMG_0039.JPG
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Съедът отдолу ли е, отгоре, отстрани? Шумът какъв тип е?
naB4o - специалист
Шумът е от бученето на кондензатора и мотора, като на някои модели е доста шумен. Моята е шумна и имах проблем със съседите в стария блок, НО направих замервания и бяха в нормите и им казах да се оплачат на когото си искат.
При мен се оплаква съседа два етажа нагоре, а аз спях на една врата разстояние.. и там беше около 45 децибела. В момента е в перално помещен ие, в другия край на апартамента и не я чувам, НО в помещението става сауна, ако е затворена вратата. Така че уплътняването няма как да е пълно, иначе няма как уредът да работи пълноценно.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
naB4o написа:
... НО в помещението става сауна, ако е затворена вратата. Така че уплътняването няма как да е пълно, иначе няма как уредът да работи пълноценно.
Е, зависи какъв тип е сушилнята - какво изхвърля. Пара или вода...
Абе, ако изолира шкафа с вата и само отпред да е решетъчно, все ще убие някой шум. И да я стъпи на гумена подложка
naB4o - специалист
Моята, както и тази на снимката е кондензационна, и изхвърля вода. Тук изобщо не са разпространени тези дето се свързват към въздуховод (В САЩ като бях, масово са такива, и от комфорта там се зарибих да си взема тук(2007 г.)) Въпреки това изхвърлянето на конденза и образуването му (най-вече) са съпроводени с по-високи температури. Избора на решетката отпред е добре, а според мен гумената подложка няма да помогне, понеже уредът няма вибрации, и мисля пе не те са проблемът. Комшиите, които се оплакват с каква дограма са и от къде са както питаха по-рано?
Не можах да намеря същия модел, но подобен на Миеле беше със 70-75 децибела, моята която си мислих че е шумна е 67 (уж).
За съжаление, надявам се да се намери някой, който да помогне с казуса и да намери компромисно решение за всички.
Едно уточнение само очаквам - вие как спите? Щом комшиите се оплакват, при вас трябва да е още по-зле работата?!
Gadnyara - специалист
Не е нормално да стои въпросът "с каква дограма са съседите?"! Може да се разгорещят и да си отворят прозореца в 3 сутринта. Нужно ли е да слушат как се суши прането на съседа? Там наистина не ѝ е мястото и е нахално спрямо съседите да работи в малките часове.

Към автора: наистина ли няма половин квадратен метър някъде из дома?
Например, може да се сложи върху пералнята, която произвежда мокрото пране. Тъкмо ще е удобно зареждането.
Или пък в коридора. А горният ѝ капак да ползвате за плот за нещо-си. :wink:

Освен това, чисто икономически, през зимата ще изхвърляте ценна топлина и влага, които могат да останат на жилището.
Здравейте,
Съседите на които им шуми сушилнята са на същият етаж отстрани на балкона ни. Те са си усвоили терасата имат пвц дограма и въшна изолация. Интересното е че сушилнята е изнесена на балкона от м.10.2016г. и почти всяка всяка вечер я пускаме а сега чак решиха че им пречи. Иначе в нас въпреки че е залепена за стената като е затворена вратата на балкона почти не се чува.
Не знам дали е нахално да си я сложа на балкона, но в апартамента няма никакво място. Над пералнята не става защото е вградена(и нея като пусна след 22часа им пречи. Май всичките ни уреди им пречат). Горния капак не го ползвам за рафт или нещо подобно. Като снимах сушилнята тогава и си сглобявах бебешката колочка на бебето. Иначе нищо не стой отгоре.
Колкото знам тези сушилни имам същото ниво на шум колкото и външното тяло на климатик. Лятото ще слагам и климатик и не мисля и него да шумоизолирам(поне се надявам :rolleyes: )
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Изнервили са се.
А ти можеш ли да "усвоиш" метър от балкона си. И в тази миниатюрна стаичка да ти е сушилнята? Не във шкаф.
Няма шанс за стая. Прекалено малка ни е тарасата. Ако шкафа не помогне няма да я пускам на нощната тарифа да суши.

Тема "Шумозаглуаване на сушилня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: