Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Ники274 - специалист
С кръгче съм отбелязал откъде водата подлизва,даже по периферията се виждат капките останала вода.За да разбера точно как се случва отворих чекмеджето наполовина и се вижда че крайния ред от пръскалките хвърлят водата по ръба на чекмеджето и част от нея се стича по страницата от външната страна и така подлизва.Прах не слагам в чекмеджето,а ползвам само капсули или течен препарат директно в барабана.На двете снимки тук се вижда задната страна на чекмеджето и прозрачния "таван" с пръскалките.

Прикачен файл

gorenje3.jpg
gorenje3.jpg (95.26 KиБ) Видяна 2880 пъти

Прикачен файл

gorenje4.jpg
preslav - майстор
Ники274 написа:
С кръгче съм отбелязал откъде водата подлизва,даже по периферията се виждат капките останала вода.За да разбера точно как се случва отворих чекмеджето наполовина и се вижда че крайния ред от пръскалките хвърлят водата по ръба на чекмеджето и част от нея се стича по страницата от външната страна и така подлизва.Прах не слагам в чекмеджето,а ползвам само капсули или течен препарат директно в барабана.На двете снимки тук се вижда задната страна на чекмеджето и прозрачния "таван" с пръскалките.
Ще кажеш тъп въпрос, ама нивелирана ли ти е пералнята?
На моята дори и да махна чекмеджето няма как да пръска навън.
Махни тези синьо-зелени уйдорми - приличат ми на моите псевдо клапи, не ти трябват щом ползваш капсули директно в барабана. виждам, че дясното отделение не ти създава проблем, но онова в дъното е подобно на моите сифони.
Ако при плакнене водата се пълни и от двете легенчета можеш да намалиш дебита в лявото като "прищъпнеш" подаващата тръбичка, така че основното количество вода да постъпва през средното легенче.
zdravcho - специалист
Я дай една снимка на отделението за праха, без ваничката вътре, малко по отдалече да се вижда вътрешността и една с ваничката вътре да се вижда как стои ваничката спрямо пръскалките. На моята пръскалките по края пръскат на страни, така че да обливат стените на ваничките. Но нивото на пръскалките е под нивото на ръба на ваничката. Е различни марки и производители - различни инженерни хрумки. Но както и да са го измисляли, според мен не трябва да пръска по горния ръб на ваничките, особено от пред от към ръкохватката.
Прикачен файл:
vanazaprah.jpg
Ники274 - специалист
Пералнята е нивелирана и първото ,което направих след като установих от какво е теча беше да намаля дебита на водата с крана.Само при съвсем слабо налягане не подлизваше,но пък едвам течеше.Мисля,че при най-лявото отделение е проблема,там пръскалките са на три реда и най крайните в ляво са насочени настрани да мият ваничката и прехвърлят по ръба на чекмеджето и подлизват.В моя случай дюзите не са свалени под нивото на чекмеджето и може би за това го има този проблем.Когато махна чекмеджето пръска вода навън,може би е от налягането.Без чекмедже не съм пробвал да намаля дебита на водата.
При плакнене редува ваничките,като в началото почва от предпрането(най-лявото),после в прането пуска вода за плакнене и накрая пуска в омекотителя(най-дясното).Там има само в средата дюзи и си пръскат нормално,без да прехвърлят стената на чекмеджето.Ето още малко снимки:

Прикачен файл

gorenje8.jpg

Прикачен файл

gorenje7.jpg
gorenje7.jpg (116.41 KиБ) Видяна 2860 пъти

Прикачен файл

gorenje6.jpg
gorenje6.jpg (110.97 KиБ) Видяна 2860 пъти

Прикачен файл

gorenje5.jpg
lov - майстор
Ей дюзи тръби и всичко останало по подаващата вода част могат да се запушат и да си свалят дебита но не и обратното.
Та ще ти го кажа на право пък ако щеш ми се сърди. Не си първия нито последния вероятно който филосвства от къде му преливало чекмеджето и ще вади от девет бари вода да ми обяснява разни теории. Няма сигурно и да е последната пералня дето ще е с такива проблеми. Пък няма да се учудя ако си с малки деца да се намери и някоя играчка в маркуча.
Ники274 - специалист
Няма малки деца и тръбата от чекмеджето до казана си е перфектна.Пред самата гърловина си има преграда за да не прелее от получаването на евентуална въздушна тапа.
Понеже на всяко нещо включено във ВиК инсталацията в къщи съм му сложил спирателен кран,мога самостоятелно да си му регулирам налягането както реша.Играл съм си половин час със спирателния кран с различни дебити и т.н.,но пак си прелива.Само при много малко налягане не прелива,но пък тогава едва ли ще напълни барабана за 1 ден.Ако запуша маркуча където ползва за пред пране,тогава първото плакнене ще е без вода.
Не споря с никой,искам само да дам по-детайлна информация за да се открие проблема по-лесно.

lov според теб какво трябва да се направи за да се реши проблема?
lov - майстор
Другото е да си провериш маркуча отдушник на барабана. В повечето случаи е изведен от задната страна най на високото. Е надвам се че си разглобил и очистил всчиките джунджурии в чекмеджето все пак както те посъветва колегата.
И как провери че нямаш запушване на този маркуч.Като изля една чаша вода или нещо с такъв обем. Или бръкна и го намачка с ръка. И налягане не се регулира с кран това само за сведение. С него можеш да регулираш само дебит. И тази преграда не е срещу евентуално образуване на въздушна така, а е точно като ти прелива чекмеджетата да не излиза водата на пред и да изтича. Конструкцията е такава че дори при извадено чекмедже на не повече от 1/3 дори да преливат не би трябвало на вън да изтича нищо. Трябва да е дори много наклонена на пред че да тече от там ама то тогава се вижда и с просто око че даже и дразни. Въздушната тапа я оправя отдушника за който ти говоря.
Казвам го от практика почти на 100% такива проблеми са запушени маркучи. Дори съм склонен да се обзаложа. :)
Дали намерихте решение на проблема - имам абсолютно същия проблем с пералня Whirpool - пробвах с намаляване на дебита - продължава да подлива. Всякакви идеи са добре дошли
Здравейте,

Днес се появи абсолютно същия проблем и при нас. Пералнята ни е Gorenje WA162AL, но това няма значение в случая. След проверка с пръсти на проходимостта на маркуча от отделението за препарат към барабана, се оказа, че отворът му е блокиран от кърпичка за улавяне на цветове за пране :-D Нямам и най-бегла представа как се е озовал въпросният предмет на това място, но следвайки съвета на колегата по-горе, въпреки всичко реших да проверя и воала! Усъмних се, че това е причината защото при извадено чекмедже проследих, че след първоначалните 5-6 секунди, отделението започва постепенно да се пълни с вода и да прелива, като мивка със запушен сифон. Така че, съветът ми е да махнете чекмеджето да проверите дали не се случва същото и във Вашия случай. Успех!
Последна промяна от lexin на пет дек 30, 2022 12:09 pm, променено общо 1 път.
ср апр 19, 2017 12:02 amlov написа:
Другото е да си провериш маркуча отдушник на барабана. В повечето случаи е изведен от задната страна най на високото. Е надвам се че си разглобил и очистил всчиките джунджурии в чекмеджето все пак както те посъветва колегата.
И как провери че нямаш запушване на този маркуч.Като изля една чаша вода или нещо с такъв обем. Или бръкна и го намачка с ръка. И налягане не се регулира с кран това само за сведение. С него можеш да регулираш само дебит. И тази преграда не е срещу евентуално образуване на въздушна така, а е точно като ти прелива чекмеджетата да не излиза водата на пред и да изтича. Конструкцията е такава че дори при извадено чекмедже на не повече от 1/3 дори да преливат не би трябвало на вън да изтича нищо. Трябва да е дори много наклонена на пред че да тече от там ама то тогава се вижда и с просто око че даже и дразни. Въздушната тапа я оправя отдушника за който ти говоря.
Казвам го от практика почти на 100% такива проблеми са запушени маркучи. Дори съм склонен да се обзаложа. :)
Потвърждавам заключението на колегата! При мен се оказа точно това (вижте отговора по-горе).

Тема "Пералня gorenje wa 62101 теч от чекмеджето за перилен препарат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: