Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Ники274 - специалист
Забелязах,че подлива вода от чекмеджето предимно като се пълни с вода от секцията за предпране.Дори и пусната без предпране,пералнята при режим изплакване редува секциите и прелива.Разгледах дюзите,това са обикновени дупчици в една прозрачна пластмаса,която няма котлен камък,нито някакви язви.Когато почне да се пълни с вода, последния ред(най-външния) от предпрането пръска доста настрани и предполагам от там подлива водата.Пробвах да регулирам налягането на входящата вода,но и при ниско налягане пак си остава проблема.За едно пране около половин-един литър прелива.
Варианта за който си мисля е да запълня крайния ред с топъл или студен силикон(все още се чудя кой от двата варианта е по-ефикасен).
Но преди да почна с експериментите бих се допитал до някой,който е минал през това или има опит с такива проблеми... предполагам интересни идеи също ще са ми от полза .
preslav - майстор
Предполагам пералнята като нова не е създавала такъв проблем. Правилно си се насочил към дюзичките, с годините там се отлага котлен камък и започват да "пикаят" на където си искат. Демонтирай целия възел и го накисни в кислол - хубав оцет също върши работа, но ще трябва по-дълго киснене и смяна на оцета. Наблюдавай какво се случва, ако шупти значи кислолът взаимодейства с котления камък, когато шуптенето намалее разбъркай или разклати съда. Когато няма никакво шуптене излей всичката гнус и отново напълни съда с кислол, ако няма шуптене значи си решил проблема, плакнеш с вода, подсушаваш и монтираш. Не знам колко време ще ти отнеме демонтирането, но за плацикането с кислола ще ти трябва половин час.
Ники274 - специалист
Пластмасата с дюзичките е прозрачна.Вижда се,че няма никакви отлагания,котлен камък или други налепи.Съвсем си е чистичко.
Пералнята я купих преди 10г ,но така се случи,че остана излишна и до сега си чакаше.Работила е няколко месеца и тогава не го е правила този проблем.
Старата ми е beko на 15 години и се появи блъскане при центруфугиране(първото,което ми идва на простия акъл е заминали амортисьори или разхлабени болтове на противотежестите или връзки по барабана). Докато и дойде реда за ремонт реших да ползвам gorenje-то,но пък то веднага почна с това сълзене от чекмеджето.
preslav - майстор
Ники274 написа:
Пластмасата с дюзичките е прозрачна.Вижда се,че няма никакви отлагания,котлен камък или други налепи.Съвсем си е чистичко.
Пералнята я купих преди 10г ,но така се случи,че остана излишна и до сега си чакаше.Работила е няколко месеца и тогава не го е правила този проблем.
Старата ми е beko на 15 години и се появи блъскане при центруфугиране(първото,което ми идва на простия акъл е заминали амортисьори или разхлабени болтове на противотежестите или връзки по барабана). Докато и дойде реда за ремонт реших да ползвам gorenje-то,но пък то веднага почна с това сълзене от чекмеджето.
Не настоявам, но продължавам да си мисля, че проблемът е котлен камък - полуава се един много фин филм, а после вурху него се лепи все по-бързо и по-бързо новия камък, особено с този престой условията са идеални. Измий една чаша и я остави да изсъхне без да се окапва - знаеш какво остава на дъното от варненската вода.
Другият вариант е да си държал пералнята на място, на което е можело да замръзне останалата вода в дюзичките и сега да са напукани или просто деформирани.
Колкото и невероятно да звучи съм имал и случай на частично запушване на връзката между чекмеджето за праха и казана на пералнята - провери колко проходима е тази връзка като наливаш вода с шише от минерална вода - трябва да "поема" водата без подлизване.
Явно този модел са така.Нашата от "малка" си е така и замина на село.
plamen6703 - майстор
Ники274 написа:
Забелязах,че подлива вода от чекмеджето предимно като се пълни с вода от секцията за предпране.Дори и пусната без предпране,пералнята при режим изплакване редува секциите и прелива.Разгледах дюзите,това са обикновени дупчици в една прозрачна пластмаса,която няма котлен камък,нито някакви язви.Когато почне да се пълни с вода, последния ред(най-външния) от предпрането пръска доста настрани и предполагам от там подлива водата.Пробвах да регулирам налягането на входящата вода,но и при ниско налягане пак си остава проблема.За едно пране около половин-един литър прелива.
Варианта за който си мисля е да запълня крайния ред с топъл или студен силикон(все още се чудя кой от двата варианта е по-ефикасен).
Но преди да почна с експериментите бих се допитал до някой,който е минал през това или има опит с такива проблеми... предполагам интересни идеи също ще са ми от полза .
Помисли за вариант първо да смениш праха за пране, ако е прах или течен препарат. Погледни колко като доза се ползва при пране и не слагай повече от посоченото количество. Може да се окаже, че това е причината за преливането или разпенването в чекмеджето.
Не бързай с варианта за силикон :)
lov - майстор
Аз залагам на натрупани остатъци от перилни препарати в маркуча от чекмеджето към барабана. Позапушил се е и като му дойде повече водата почва да прелива.
preslav - майстор
lov написа:
Аз залагам на натрупани остатъци от перилни препарати в маркуча от чекмеджето към барабана. Позапушил се е и като му дойде повече водата почва да прелива.
Писал съм го "Колкото и невероятно да звучи съм имал и случай на частично запушване на връзката между чекмеджето за праха и казана на пералнята - провери колко проходима е тази връзка като наливаш вода с шише от минерална вода - трябва да "поема" водата без подлизване.", но няма отзиви от питащия дали тази проверка е направена. Отивам да хвърлям боб.
Ники274 - специалист
Може да не съм се изразил ясно в обясненията си- преливането е от самото чекмедже и никъде другаде.Водата подлизва от чекмеджето и излиза от външния му край или от фабричния отвор ,който служи за дръжка.В лявата снимка се вижда местата където водата излиза от чекмеджето.А в дясната местата където струята пръска и прелива.

Прикачен файл

gorenje1.1 .jpg
gorenje1.1 .jpg (81.2 KиБ) Видяна 5606 пъти

Прикачен файл

gorenje2.2 .jpg
gorenje2.2 .jpg (92.5 KиБ) Видяна 5606 пъти
preslav - майстор
Има нещо гнило в цялата история - сега ходих да гледам моята пералня. В края на чекмеджето има пластини, които не позволяват изсипването на праха преди да си го затворил напълно. Предполагам вече си вадил цялото чекмедже, също така предполагам, че Горение не са открили топлата вода и системата им е подобна. Отстрани глупавите пластини, махни и сифончетата на отделението за омекотители и пак виж дали ще имаш подлизване. Пластините ще ги видиш как са, а сифончетата просто се дърпат нагоре и излизат. Ако искаш снимай изваденото чекмедже, за да ти кажа кое да махнеш.
Ако това не даде резултат кажи модела на пералнята и аз лично ще пиша на Горение, че пералните им са бъгави.

Тема "Пералня gorenje wa 62101 теч от чекмеджето за перилен препарат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: