Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Иванвас - специалист
Привет,
Имам нужда от експертен съвет. Става въпрос за следното..
Ремонт на коридор. Стените бяха с ламперия на височина 2м, останалите 30-тина см до тавана са боядисани с латекс. Ламперията я махнах, от долу стените се оказаха варосани. Варта е изстъргана до колкото е възможно с телена четка. Има измазани канали за кабели, участъци измазани с варо-циментова мазилка за вертикално нивелиране около някои врати на височината на врата,т.е. не е до тавана, както и запушени и измазани и 60-тина дупки из всички стени от дървените трупчета крепящи ламперията.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Крайното покритие върху стените ще е декоративна мазилка ( два вида)-предимно от типа на Travertino и една стена с PIETRA SPACCATA.
Кажете, моля, как да процедирам?Тези участъци с латекса да ги грундирам ли,да ги стържа ли? (Аз съм го надраскал малко по цалата дължина и ми се струва, че латекса е здраво хванал, не се лющи.) Вероятна ще е нужна цялостна шпакловка с мрежа за оеднаквяване на стените, но каква трябва да бъде? Направо мрежа с гипсова шпакловка ли, или първо с мрежата циментова и после гипсова ли?
Ще моля да ми кажете какви конкретни продукти да ползвам, какъв точно да е грунда първоначално и между отделните ръце, каква марка да е шпакловката.
Предварително благодаря!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Латекса отгоре, както е надран, го намокри хубаво, да попие, да отлепи и го остържи. Поле грунд ... Не виждам причина да слагаш и мрежа
Според мен, за под декоративна мазилка си е ОК циментова шпакловка, не гипсова
Иванвас - специалист
Вчера бе официално неработен ден и докато си "почивах" изстъргах всичкия латекс от стените с една тесла. Така, че на дневен ред остава само оеднаквяването на стените и съответния грунд.(?)
Последна промяна от Иванвас на пон апр 17, 2017 9:39 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Аз, на мен си, такива неща ги правя с циментово лепило. И да ми е мирна главата и да ми е универсално, купувам флексово. От Русе съм, поддържам местните - Teraflex на Марисан. Не мисля, да имаш нужда от грунд под него.
Разбира се, може и с гипсово :-D

Тема "Моля за съвет каква шпакловка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: