Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте, налага ми се няколко месеца да живея в жилище на което банята е за тотален ремонт. Боядисана е с блажна боя, като 3 от стенита са добре, но 4та на която са тръбите е в окаяно състояние. Рязполагам с ограничен бюджет и въпросът ми е има ли възможност да шпакловам стената и от горе да я мина пак с блажна боя?Прочетох доста мнения за шпакловката и така и не разбрах дали с циментова или както един консултант ми предложи с теракол. Прилагам снимки за да добиете представа.

Благодаря предварително!
http://imgur.com/a/15GEq - снимка 1
http://i.imgur.com/9zHNbZI.jpg снимка 2

Едит: Забравих да спомена бюджета ми е до към 100-120лв
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Lpetrov90 написа:
Здравейте, налага ми се няколко месеца да живея в жилище на което банята е за тотален ремонт. Боядисана е с блажна боя, като 3 от стенита са добре, но 4та на която са тръбите е в окаяно състояние. Рязполагам с ограничен бюджет и въпросът ми е има ли възможност да шпакловам стената и от горе да я мина пак с блажна боя?Прочетох доста мнения за шпакловката и така и не разбрах дали с циментова или както един консултант ми предложи с теракол. Прилагам снимки за да добиете представа.

Благодаря предварително!
http://imgur.com/a/15GEq - снимка 1
http://i.imgur.com/9zHNbZI.jpg снимка 2

Едит: Забравих да спомена бюджета ми е до към 100-120лв
Тераколът Е циментов. Шпакловай и боядисвай. В тези пари ще ти влезе и изнструмент да купиш. :-D Теракол не се разбърква на ръка. Евтина дрелка за 25лв и бъркалка... кофа, шпаклар, шпакла, валяк и четка и си готов. А, ако си си станал от ръцете, може да го направиш ефектно. За дв еролки тиксо в повече :wink:

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (46.79 KиБ) Видяна 2068 пъти
Благодаря много! Утре сутринта бягам до магазина и вечерта ще прикача снимки да видим какви съм ги свършил. Последни два глупави въпроса: как да шпакловам в малките пространства около тръбите?Как да загладя финно преди боядисването?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Lpetrov90 написа:
Благодаря много! Утре сутринта бягам до магазина и вечерта ще прикача снимки да видим какви съм ги свършил. Последни два глупави въпроса: как да шпакловам в малките пространства около тръбите?Как да загладя финно преди боядисването?
Не са ти глупави въпросите. На тесните места ползваш шпаклата или пръстите си. Става си достатъчно гладко с маламашката. Нали няма да го правиш за изложба.
Препоръка - понеже ще изкърпваш, няма да правиш цяла стена. огради си с тиксото правоъгълни парчета и захапи от старата стена. Така къпката ще личи по-малко и няма да дразни

Прикачен файл

5.jpg
малка бъркалка, 4-5лв, струва ми се
5.jpg (5.02 KиБ) Видяна 2024 пъти

Прикачен файл

4.jpg
шпаклата не много широка и не много тясна, леко обрана в ъглите, като на снимката
4.jpg (6.41 KиБ) Видяна 2024 пъти

Прикачен файл

3.jpg
маламашката си заслужава да е стоманена
3.jpg (16.77 KиБ) Видяна 2024 пъти
Благодаря отново! Утре след цялата процедура ще споделя направеното.
Pooh - майстор
n_a написа:
Евтина дрелка за 25лв и бъркалка... кофа, шпаклар, шпакла, валяк и четка и си готов. А, ако си си станал от ръцете, може да го направиш ефектно. За дв еролки тиксо в повече :wink:
Булка, аз само да питам - този "шпаклар", да не е онзи, който носи шпаклите? :?
:-D :-D :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Pooh написа:
n_a написа:
Евтина дрелка за 25лв и бъркалка... кофа, шпаклар, шпакла, валяк и четка и си готов. А, ако си си станал от ръцете, може да го направиш ефектно. За дв еролки тиксо в повече :wink:
Булка, аз само да питам - този "шпаклар", да не е онзи, който носи шпаклите? :?
:-D :-D :-D
Еее, бате, не мъ срами тъй. По-натам и снимка постнах, нема грешка голяма :-) маламашка
Да си бех записвала по ибектите как наричаха инструмента.. :lol:
chapara - майстор
n_a написа:
Pooh написа:
n_a написа:
Евтина дрелка за 25лв и бъркалка... кофа, шпаклар, шпакла, валяк и четка и си готов. А, ако си си станал от ръцете, може да го направиш ефектно. За дв еролки тиксо в повече :wink:
Булка, аз само да питам - този "шпаклар", да не е онзи, който носи шпаклите? :?
:-D :-D :-D
Еее, бате, не мъ срами тъй. По-натам и снимка постнах, нема грешка голяма :-) маламашка
Да си бех записвала по ибектите как наричаха инструмента.. :lol:
Само т'ва май ти е в главата :goodman: :mrgreen:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
chapara написа:
[...
Да си бех записвала по ибектите как наричаха инструмента.. :lol:
Само т'ва май ти е в главата :goodman: :mrgreen:[/quote]
:x Не си прав, на теб туй ти е в главата. :-D Тука майсторите, повечето, са турци от селата и навсякъде слагат "и"
chapara - майстор
n_a написа:
:x Не си прав, на теб туй ти е в главата. :-D Тука майсторите, повечето, са турци от селата :shock: и навсякъде слагат "и"
:-D :-D :-D :-D :-D

Тема "Съвет за ремонт на баня." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: