Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
lpoik - специалист
Здравейте,имам проблем с хидрофора на дъщеря ми държи много високо налягане,на 6 атм.изключва на 4 вкл.Мисля,че не е нормално.Има преостат и 2 регулиращи винта,въртях ги как ли не не става нищо.Или не включва при регулирането или държи високо налягане.Проблема е че забравих модела на помпата,а сега не съм при нея.По принцип при колко атмосфери трябва да включва и изключва.Благодаря. :? :?
Andri01 - майстор
Зависи от височината ,на която трябва да качи водата плюс 1 Бар/ обикновено/. А иначе,пресостатите "просто с въртене на къде ли не" не се регулират! на някои се регулират ниското и високото налягане,на други-ниско или високо и диференциала. Трябва да се види тип на пресостата,от там в нета и т.н.!
lpoik - специалист
Височината на която качва водата е около 3 метра,аз мисля че 2 атмосвери максимално налягане са достатачни.Като видя помпата кой модел е ще му мисля после.Ако има още други мнения ще съм благодарен. :? :partyman:
infomar
lpoik написа:
Здравейте,имам проблем с хидрофора на дъщеря ми държи много високо налягане,на 6 атм.изключва на 4 вкл.Мисля,че не е нормално.Има преостат и 2 регулиращи винта,въртях ги как ли не не става нищо.Или не включва при регулирането или държи високо налягане.Проблема е че забравих модела на помпата,а сега не съм при нея.По принцип при колко атмосфери трябва да включва и изключва.Благодаря. :? :?
Тези атмосфери не са ли стандартни за ВиК тръбопроводите - какво ви притеснява? Не виждам нищо обезпокоително.
lpoik - специалист
infomar---Не си ме разбрал колега,тези помпи нямат общо със стандартния водопровод
krasi92 - майстор
Каква е тази помпа дето вдига до 6 атмосфери .Много е вероятно да е прецакан манометъра. Какво захранва този хидрофор.
lpoik - специалист
krasi92 написа:
Каква е тази помпа дето вдига до 6 атмосфери .Много е вероятно да е прецакан манометъра. Какво захранва този хидрофор.
Прилича на тази https://aquapump.net/product/236 Проблема е че на табелката на помпата не личи добре надписа.Успях само да видя,че е италианска.Явно ще трябва нов пресостат. :?
Andri01 - майстор
Първо вземи нов манометър,да видиш колко вдига и после ,ако трябва-пресостат.
lpoik - специалист
Andri01 написа:
Първо вземи нов манометър,да видиш колко вдига и после ,ако трябва-пресостат.
Добре.Благодаря. :yawinkle:

Тема "Въпрос за хидрофорна помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: