Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Linux-Code - специалист
По случай Пролетния сезон, започна интензивен дъждовен период. Става въпрос за терасата ми от към кухнята. Когато вали дъжд, комшията който живее под мен, се оплаква че му тече вода, и дори ме извика да погледна. Значи оказа се че има фуга на тавана му, на неговата тераса, като самата фуга се пада в ъгъла на терасата, някъде около 5 см. разстояние от страничния панел, граничещ с външната среда. Тази фуга не е само по тавана му, тя продължава по диагонал надолу към страничния панел, и е свързана със самия страничен панел. При мен също влиза вода, въпреки че терасата ми е заградена, само че водата влиза от към основата на терасата ми, но дограмата ми е от социализма. Комшията ми дава акъл, първо да съм запушел фугата със силикон, и после от горе върху силикона да съм сложил цимент, или каменит. Нека който има опит във запълване на фуги по стени и тераси, против течове, да каже кой материал е най подходящ. Благодарности предварително.
lov - майстор
Фуга от долната страна няма как да запушиш. Това се прави от горната страна на плочата така се да не влиза вода вътре. И понеже от описанието разбирам че е панелка тогава забрави всякакви цименти и циментови лепила.. Пълнежа трябва да е еластичен и да е мразоустойчив. И като се запълва да не остават никакви кухини в които да може да се събира вода. Най доброто в случая е полиуретанов пълнител от този на саламите. Има го в различи цветове така че може да се подбере в подходящ цвят така че на не личи. А същи ако се налага вуфата трябва да се разшири достатъчно и почисти за да се запълни в дълбочина. Такива изпълнения като замазано само с пръстче от горе не вършат работа.
Може да се запълни и със силикон но за мен това е в пъти по калпав като материал за такива цели на открито.
mitko64 - майстор
Ako фугата се вижда отгоре препоръчвам това http://www.alchimica.bg/index.php?p=OTMx . Един литър с втвърдителя е към 35лв. При мене под терасата гръмна газова бутилка, направо я спука по дължината на един трегер към 5 метра. Зимата и пролетта направо шуртеше от снегове и дъждове. Като дойде лятото я третирах с въпросния епокси и да чукна на дърво , втора година ще стане, никакви течове. Ако течът се локализира само отдолу, както казва колегата, почти нищо не може да се направи. То може, но влагата избива винаги някъде другаде.

Тема "Съвет за фуга на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: