Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
preslav - майстор
Защо не се поинтересуваш на удобно за теб място за нещо подобно https://www.cdl.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D ... 0%BD%D0%B0
iliya_i - майстор
съб мар 27, 2021 5:36 pmkr1100 написа:
... Ина такава "хартия" казва се нагревателен миканит
Ама е на листи # по 1 или 1,2 м #-o
:partyman:
Аз пък съм си купувал парче 10х10 см. за 1 лев. (слюда за микровълнова)
Тези са направо скъпчии :-D
kozl - майстор
Примерно 5 броя от тези нагреватели свързани последователно.

Или 6 броя такива, свързани като две тройки. Тройките последователно свързани са еквивалент на 42W. Две тройки в паралел = 82W.

Но аз бих предпочел горните ако може да се сместят.
rorik - специалист
нед мар 28, 2021 8:58 amkozl написа:
Примерно 5 броя от тези нагреватели свързани последователно.

Или 6 броя такива, свързани като две тройки. Тройките последователно свързани са еквивалент на 42W. Две тройки в паралел = 82W.

Но аз бих предпочел горните ако може да се сместят.
Значи каквото и да купя все ще има проблеми.

Аз съм си човек "плюшкин" . Благодаря за подсещането за слюдата. Докато си говоря с вас се сещам че някъде из работилницата се мотаеше едно парче азбест . В последно време не използват азбестови тръби че нещо канцерогенни били.

Имам един кантал , тънък ама трябва да му изчислявам ватовете. Слюда има по магазините. Даже някъде беше купувана за поялници.
На първо време мога да взема кантал от поялник. Пусто по магазините около мен има само руски боклуци. Дано издържат повече като са под вентилатор. Имам и керамика от някакъв нагревател за мед. цели
Значи нагревателя гори бързо защото топлинния радиатор е алуминиев някъде 10 на 10 см с дупки , Нагревателчето е капселовано в някъде допълнително в алуминиев корпус в 7 на 2 см .
Някои от тези неща из къщи намерих , някои ще ги търся. Знам че ги имаше.

Значи идеята ми се избистря.
1. Изнася се моторчето за люлката навън .
2. Кантал от поялник. накатан на керамична плочка с размери 2.5 пъти по голяма площ . Керамичната плочка е с 5 улея .
3. Изнасчне на платката с пищялката навън .

Някакви съображения и противоречия по тази идея имате ли .
dikata1975 - специалист
Само едно уточнение ,ако може една снимка на тази пищялка както я наричате.Платка със зумер вътре в инкубатора не би трябвало да има поне тия които съм виждал.Зумера си е на основната платка за управление.Вътре в самият инкубатор има вентилатор, два датчика(има и вариант един комбиниран),нагревател и мотор за въртене,което ме навежда на мисълта ,че това което сте прецакали е датчика за влага,но мога само да гадая.За 4 години тема една снимка няма на тоя инкубатор.

Тема "Люпилня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: