Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
rorik - специалист
Имам люпилня от китайските за 48 яйца с люлка..
Ползвах я миналата година един път.
Сега я пуснах да я пробвам и забелязах че люлката не се люлее на 2 часа.
Как да видя дали е от моторчето или от електрониката , най лесно?
rorik - специалист
Hoвoceлckи написа:
А ние как да видим :?:
Имах някакъв проблем. Не можех да вляза сайта.

Та пояснявам .
На моторчето пише ,
Sinhronous motor
(BS)
TY 50 AF
AC 220-240 50-60 hZ
< 4 w 2,5 /3 r /min CW/SSW

Корпусът е ръждясал.
preslav - майстор
Такова ли е маторчето - http://www.peterparts.com/CatalogPages/62/861.pdf ?
Демонтирай внимателската, напръскай валчето с WD-40, изчакай няколко часа и се моли като подадеш 220 Волта на клемите да ръгне. Не се опитвай да въртиш валчето на ръка - няма да стане.
Тук - https://vikiwat.com/microwave-oven-engines.html - моторите са подобни и цените смешни.
rorik - специалист
preslav написа:
Такова ли е маторчето - http://www.peterparts.com/CatalogPages/62/861.pdf ?
Демонтирай внимателската, напръскай валчето с WD-40, изчакай няколко часа и се моли като подадеш 220 Волта на клемите да ръгне. Не се опитвай да въртиш валчето на ръка - няма да стане.
Тук - https://vikiwat.com/microwave-oven-engines.html - моторите са подобни и цените смешни.
Благодаря мнооого!
Не съм го насилвала да го въртя на ръка .

Да такова е като на първия адрес.
Иска ми се да е същото. Но на втория адрес няма същото.
Ако намеря и купя ново ще трябва по някакъв начин да изолирам влагата.
Как?
Не може да се купува все ново за 20 дни ползване.
Абе китайска работа.
rorik - специалист
Дали вече не здало багажа , като включих люпилнята и за цели 2 дни и не го погледнах.

VD 40 - Това е спрей за ръжда ли ?.
preslav - майстор
rorik написа:
Дали вече не здало багажа , като включих люпилнята и за цели 2 дни и не го погледнах.

VD 40 - Това е спрей за ръжда ли ?.
Да за спрея говоря, но той може да се окаже по-скъп от самото моторче - въпросът е да се ползва наличен ако има.
Възможно е моторчето да е сдало багажа, а дали управлението му е електроника или механичен таймер не знам - всичко се поправя, а и моторчета от стари микровълнови под път и над път - видях, че твоето е с малко по-малко обороти, но не вярвам това да е проблем.
За ръждата не съм много сигурен дали е от самата люпилня или от мястото, на което се съхранява - помисли в тази посока.
rorik - специалист
Ами моторчето е вътре в самата люпилня. А там влагата в последните дни се поддържа 70 процента. Такъв спрей съм ползвала много отдавна и останах със заключението че се получава някаква патина и после трябва да се измие със спирт за горене и после да се смаже , това за едни водачи на печата устройство.
Така че не зная дали ще помогне.
preslav - майстор
rorik написа:
Ами моторчето е вътре в самата люпилня. А там влагата в последните дни се поддържа 70 процента. Такъв спрей съм ползвала много отдавна и останах със заключението че се получава някаква патина и после трябва да се измие със спирт за горене и после да се смаже , това за едни водачи на печата устройство.
Така че не зная дали ще помогне.
Не съм запознат с процесите в една люпилня, щом казваш значи трябва да се поддържа висока влажност. WD-40 не оставя патина, оставя фин маслен филм, който предпазва от нова влага и респективно ръжда, но не за много дълго. Предполагам след ползване люпилнята трябва да се остави отворена до пълното изсъхване на работния обем - иначе има и специални смазки за хранително-вкусовата промишленост, ако моторчето се обмаже преди монтажа му за дълго няма да има проблем с ръжда. Станалото станало - свърши си работата и после взимай мерки да не сменяш моторчета всяка година. Щом си видяла надписите му вероятно не е на трудно достъпно място, просто вентилирай и консервирай след ползване.
rorik - специалист
Значи описанието ми за работата на люпилнята е зачезнало някъде, макар че не беше подредено и преведено през пръсти , т.е компютърно.

Надявах се някой да се е замислил как работи електрониката и да е имал проблеми с люпилни.

Значи разклатих добре спрея и напръсках.
Спрея не ми изчисти от ръжда цинковото корпусче на моторчето .
Сега си спомних че миналата година в началото също не забелязах да се люлее люлката и после започна.Като прочетох условията за работа , се установи че в първите дни яйцата не трябва да се люлеят. Може би с това са се съобразили китайците.
При пускането на люпилнята след няколко секунди превключва реленце и чувам как щрака , подава 220 на моторчето. Измерено. Но веднага спират 220 в.
Ако моторчето е окъсило може би се задейства някаква защита.
От една страна няма логика според мен за първите няколко дни брояча да брои и да подава за момент 220 в. А може би принципа на работа да е друг.Защо е необходимо вътре в люпилнята на моторчето да се подават постоянно 220 в?


Това 3 r/min значи ли 3 ротации в минута?

Не ми нулира и таймера за дните . Продължава направо на 22 ри ден.
Не зная на какъв принцип са тия моторчета.
Мерих с уред моторчето ,все пак трябва да отива на някаква намотка , нема никой.
Също забелязах че миналата година крайните яйца не ми се излюпиха. Температурата е настроена на 37,5.
Пригодих една тел да люлея люлката на ръка и ще го пускам с моторчето , ако не залюлее ще сваля моторчето и ще люлея на ръка. И ще сменям крайните яйца с по вътршните на които вее вентилаторчето. Гаранционния срок е изтекъл.

Тема "Люпилня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: