Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
preslav - майстор
rorik написа:
Значи описанието ми за работата на люпилнята е зачезнало някъде, макар че не беше подредено и преведено през пръсти , т.е компютърно.

Надявах се някой да се е замислил как работи електрониката и да е имал проблеми с люпилни.

Значи разклатих добре спрея и напръсках.
Спрея не ми изчисти от ръжда цинковото корпусче на моторчето .
Сега си спомних че миналата година в началото също не забелязах да се люлее люлката и после започна.Като прочетох условията за работа , се установи че в първите дни яйцата не трябва да се люлеят. Може би с това са се съобразили китайците.
При пускането на люпилнята след няколко секунди превключва реленце и чувам как щрака , подава 220 на моторчето. Измерено. Но веднага спират 220 в.
Ако моторчето е окъсило може би се задейства някаква защита.
От една страна няма логика според мен за първите няколко дни брояча да брои и да подава за момент 220 в. А може би принципа на работа да е друг.Защо е необходимо вътре в люпилнята на моторчето да се подават постоянно 220 в?


Това 3 r/min значи ли 3 ротации в минута?

Не ми нулира и таймера за дните . Продължава направо на 22 ри ден.
Не зная на какъв принцип са тия моторчета.
Мерих с уред моторчето ,все пак трябва да отива на някаква намотка , нема никой.
Също забелязах че миналата година крайните яйца не ми се излюпиха. Температурата е настроена на 37,5.
Пригодих една тел да люлея люлката на ръка и ще го пускам с моторчето , ако не залюлее ще сваля моторчето и ще люлея на ръка. И ще сменям крайните яйца с по вътршните на които вее вентилаторчето. Гаранционния срок е изтекъл.
Вече ти казах, че не съм ползвал никога люпилня, нито съм виждал как кокшката мъти яйца. Знам само, че люлеенето имитира превъртането на яйцата, което прави кокошката, за да не залепват от вътрешна страна. 3 r/min са си точно това, за което си мислиш RPM - "Revolutions per minute
Revolutions per minute (abbreviated rpm, RPM, rev/min, r/min) is a measure of the frequency of rotation, specifically the number of rotations around a fixed axis in one minute. It is used as a measure of rotational speed of a mechanical component."
Можеш да разкачиш моторчето и да включиш на негово място маломощна крушка, глимка, мултицет - тогава защитата ти няма да сработва и ще установиш колко често и след кой ден яйцата започват да се люлеят. WD-40 не премахва ръжда, а "освобождава" затегнали сглобки, смазва и предпазва от влага. Не мога да ти помогна за таймера, брояча - предполагам има процедура по нулирането му, обикновено това става с натискане и задържане за определено време на един или няколко бутона. Ако искаш напиши модела на люпилнята, за да погледна за някаква инструкция ОНлайн.
Моторчето като ново е 10-11 лв. а от стара микровълнова е без пари - сменяй и не се замисляй, разликата от 1-2 RPM няма да ти повреди яйцата.
rorik - специалист
Ммм даа,
Купих моторчето обаче оста е по дебела с 2 мм. Толкова внимателно с пиличка свалих тези 2 мм. Нооо , моторчето спря да работи.
Къде сгреших?? Не съм въртяла на ръка оста.

Имам още едно такова моторче . Може ли да разглобя здравото и да преместя готовата ос на здравото??
plamen6703 - майстор
Не бързай и не си давай излишно зор, изчакай да мине още една година и тогава пиши какво се случва :cool: !
rorik - специалист
съб юни 16, 2018 8:53 pmplamen6703 написа:
Не бързай и не си давай излишно зор, изчакай да мине още една година и тогава пиши какво се случва :cool: !
Ха , ха!
Значи купуваш си китайче, залагаш първата партида . Моторчето гори на 2/3 ти от времето. Залагаш 48 яйца и се излюпват 28.
Търсиш моторче - няма.Залагаш 2-ра партида. Люлееш на ръка излюпват се 20 яйца.
.На другата година се сещаш да ремонтираш , намираш моторче .

Що да бързам. Има нещо за ремонтиране , требе да се "побългариш" иначе защо си дал 220- 230 ли бяхалева . Поне да се научиш да го ремонтираш?Не ли??
hidrazin - майстор
Направи щастливи пилета. Излюпи ги с квачка... :-D
Иначе излизат джендърчета... :?
:partyman:
rorik - специалист
нед юни 17, 2018 12:38 amhidrazin написа:
Направи щастливи пилета. Излюпи ги с квачка... :-D
Иначе излизат джендърчета... :?
:partyman:
Дохде врееме пак за люпене на пилета.
Равносметката е .
Изгорял нагревател .
До тук ще ми излизе 300 лв дадени . И маса време за ремонти .
Излюпени 50-тина пилета.
Това са си 150 евраци. Китайчето дето живее в пещерите под наем от правителството за 40 долара и яде прилепи , , колко ли е получило като заплата на месец?
Сигурно 1 долар ? Люлката се люлее , не се знае до кога . С какво да заменя нагревателя че ми писна.
https://protonbg.bg/poluprovodnici/nagr ... ovodnikovi
Ей такъв е на вид като втория.Няма никакви надписи по него . Предполагам че е на 12 волта. Ще видя.
kozl - майстор
Каква е мощността на нагревателя? И разбери какво му е напрежението.
Тази люпилня има ли вентилатор да разбърква въздуха вътре?
rorik - специалист
нед мар 21, 2021 12:49 pmkozl написа:
Каква е мощността на нагревателя? И разбери какво му е напрежението.
Тази люпилня има ли вентилатор да разбърква въздуха вътре?
Ааа, те китайчетата са спестили надписи за такива подробности за да спестчт за 1 - ия си долар мес.заплата . .
Ето такъв е външния изглед на люпилнята за 48 яйца.
https://adbgy.top/zoo/detail.php?hash=e ... 5a64c5f794
Ето такъв е външния вид на нагревателя.
https://protonbg.bg/nagrevatel-za-inkub ... 20mm-19393
Оставих я миналата година да работи , сега я включвам и греда. И пищялката не пищи като влагата или температурата не са в норма.
Та съм измила със спирт платката със пищялката и чакам да изсъхне. Ще отворя електрониката да видя колко е напрежението .Има вентилатор , той е на 12 волта. На него поне си пише. Датчика за влагата работи. Люлката люлее , ненатоварена де , на празен ход.
Но не зная защо ми дава 2-ри ден брояча на дните.
Изобщо магия.
kozl - майстор
А съпротивление има ли и ако да колко е?
iliya_i - майстор
нед мар 21, 2021 3:38 pmkozl написа:
А съпротивление има ли и ако да колко е?
Е той нагревателя ако имаше съпротивление, значи е здрав ....

Напрежението към него може да се измери с волтметър.
Мощността може да се определи приблизително* от общата консумирана мощност на люпилнята.

* приблизителното определяне е достатъчно, защото другото ще го свърши термостата.

Тема "Люпилня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: