Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
kozl - майстор
Да така е, но не съм сигурен, че нагревателя е изгорял, та за това подпитах.
rorik не знае какво напрежение се подава на нагревателя, което значи, че ако не е проверил съпротивлението на нагревателя, то възможно е нагревателя да е здрав, а напрежение да не стига до него.
Та нагревателя не грее, но къде е причината, в него или в управлението на инкубатора :?
miroki - майстор
За нагревателя масово се ползвст крушки. Но не можах да отворя линка и видя модела. Това Клео ли е?
И не знам дали ще ги събереш. Слагат се две, ако изгори едната да има друга. Още по-добре 4. 2*2 последователно, така издържат по-дълго.
Моторчето мястото му е извън кутията. Държи се 80% влажност и няма да издържи много вътре.
Оборотите гледай за един цикъл да завърти до край. Ако трябва до побутвай, защото ще остане по средата после още толкова и пак на средата и няма да завърти, а ще спре яйцето в подобна поза, каквато е била.
3-4 пъти на ден да ги върти е достатъчно. Но максимумът е веднъж на час. Или на ръка през 8 часа.
Заради подобни инкубатори си го правих сам, има някъде във форума и снимки. Но от телефон не мога да ровя и търся.
rorik - специалист
Капселован е та не можах да премеря съпротивление. Днес не ми остана време да отворя електрониката. Сега видях че реотанчето с изолацията е набутано много навътре в металната обвивка и изводите са много навътре и нямам достъп директно да измеря съпротивлението . Омотах моторчето с с изолирбан да не се овлажнява докато пробвам , ще търся силикон да го обмажа че първото беше ръждясало . То и първото не беше сглобено както трябва и за това е изгоряло сигурно така бързо.Платката с пищялката беяе кородирала , та и нея ще залепя с ъс силикон . Замислям се да извадя моторчето на люлката извън касетата с яйцата.
miroki - майстор
Виж как съм го изнесъл. В кутийка от одеколон.
http://forum.pernati.com/viewtopic.php? ... start=1212
dikata1975 - специалист
Моторчето не е изгоряло от влагата а от корозията е блокирало.Платките след почистването ако сработят лакирайте ,а не клепайте със силикон.След 18 ден люлката няма работа вътре ,а яйцата се слагат на скарата.Намерете си инструкция за конкретният модел
rorik - специалист
пон мар 22, 2021 7:00 pmdikata1975 написа:
Моторчето не е изгоряло от влагата а от корозията е блокирало.Платките след почистването ако сработят лакирайте ,а не клепайте със силикон.След 18 ден люлката няма работа вътре ,а яйцата се слагат на скарата.Намерете си инструкция за конкретният модел
Ето такава е конструкцията . Тук виждате ли че пише 110-120 в на моторчето !?
Аз я купих за 220 лв , тия били свалили от 600 00 на 225 лв. .
Старото ми моторче нема никой на съпротивление.
Още преди като люлееше и клопаше . Чак като блокира го огледах. Китайчетата да вземат и да го посучат и явно се е мъчило. .
На платката с пищялката като измих корозията една въшка, не зная какво е ми остана на четката. Отгоре е обозначено съпротивление , отдолу вълнообразна линия.Какво е това?
Отворих електрониката.
На 220 в е нагревателя.Няма никой на нагревателчето. Отива на Т1 --ВТ137600Е.Явно е някакъв ключ??
След отварянето не ще да отчита влагата. Утре ще го гледам пак .
rorik - специалист
Добре де , дайте идеи как това да работи и да не ме занимава през година?
hidrazin - майстор
вт мар 23, 2021 10:37 amrorik написа:
Добре де , дайте идеи как това да работи и да не ме занимава през година?
На 220 в е нагревателя.Няма никой на нагревателчето. Отива на Т1 --ВТ137600Е.Явно е някакъв ключ??
Да, ВТ137 е триак ма не знам що като в нагревателя "няма никой" реши че отива на Т1-ВТ137 ???
Логика никаква.
В тази връзка и питането "как това да работи и да не ме занимава през година" има два-три отговора:
1. Обади се на приятел/занеси го в сервиз дето знаят какво правят.
2. Купуваш си нов инкубатор и гледаш да е читав и с реална гаранция.
3. Няма такова.
Успех!
:partyman:
rorik - специалист
чет мар 25, 2021 11:29 pmhidrazin написа:
вт мар 23, 2021 10:37 amrorik написа:
Добре де , дайте идеи как това да работи и да не ме занимава през година?
На 220 в е нагревателя.Няма никой на нагревателчето. Отива на Т1 --ВТ137600Е.Явно е някакъв ключ??
Да, ВТ137 е триак ма не знам що като в нагревателя "няма никой" реши че отива на Т1-ВТ137 ???
Логика никаква.
В тази връзка и питането "как това да работи и да не ме занимава през година" има два-три отговора:
1. Обади се на приятел/занеси го в сервиз дето знаят какво правят.
2. Купуваш си нов инкубатор и гледаш да е читав и с реална гаранция.
3. Няма такова.
Успех!
:partyman:
Ми нали тук се обаждам на приятел.
Дайте един кантал 80 вата да го накатая на една пластинка 6 на6 см . Дайте "трансформаторна " хартия която не гори.
Дайте да видя каква е тая въшка на платката с пищялката , че като започнах да я меря да я видя каква е и започнах да я бродирам отхварча нанякъде . Все някой е отварял такова чудо. В сервизите имат 100 вата ,който пак ще изгори от две люпения.
Никъде нищо няма. Нещата се забиха като при разпадането на соца.
kr1100 - майстор
съб мар 27, 2021 2:54 pmrorik написа:
....Ми нали тук се обаждам на приятел.
Дайте един кантал 80 вата да го накатая на една пластинка 6 на6 см . Дайте "трансформаторна " хартия която не гори.
Кантала за няма и секунда се зачервява - вдига над 1200 грС. Ина такава "хартия" казва се нагревателен миканит
Ама е на листи # по 1 или 1,2 м #-o
:partyman:

Тема "Люпилня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: