• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
chudenka - напреднал
За да е завършена темата - в сервиза констатираха, че проблемът е в платката, нова платка = 250 лева, затова си купих нов плот за вграждане за 500 и реших проблема.

:)
nikolov333 - майстор
Те явно тая цена за платките я дават за всякакви уреди, понеже и на мен ми обявиха точно 250лв.за платка на един 10г лазерен принтер Самсунг.. Резултата при мен беше, че съм "на кяр" 80 кинта, понеже си купих нов принтер за 170лв. :-D :lol: :lol:
lyubohar - майстор
Явно това им е един от номерата на сервизите-платките.
Ял съм им попарата-за платка на климатик,пералня.
Е,успяха само веднаж да ме цапардосат,но болеше-400лв.за платка на климатик.
Номера беше,че платката имаше 2г.гаранция,а компресора-5.
С пералнята не успяха,а платката и си беше наред.
Няма обяснение защо не ги поправят,като цената им е минимум 1/3 от цената на уреда.
Т.с.има,ама по малко бачкане-повече пари.
chudenka - напреднал
Понеже вече имам опит (един ми е взимал 45 лева за стъпково двигателче за климатик, което видях след това, че се продава за 6-7 лева), проверих тази платка и имаше цена 95 лири в един английски онлайн магазин. Друг е въпроса наистина ли е в нея проблема. И колко хора направили като имен им казват също - "Запазете уреда, за да не ви давам 20 лева за инспекция" и после го пускат втора употреба. Аз ще си го взема, защото все пак работи с малко повече включ-изключ.

То е като при автомобилите - ако не си някой пенсионер, който си разглобява и сглобява колата за 24 часа (едно време по соц-а в квартала имаше няколко чичковци, които 24/7 все си ровека по ладите и москвичите) - отиваш в автосервиз и там също започват с едни суми според физиономията и облеклото на клиента :)
geordgeo - специалист
Темата е малко старичка, а аз едва сега попаднах на нея, но понеже съм техник и много пъти съм се занимавал с такъв тип котлони, ще ви споделя най-честия проблем на тези уреди: това са лоши спойки по платката за управление в 90% от случаите, когато някой от тях ту работи, ту не. А това, че в сервизите искат да сменят цялата платка си е политика - на вас ви слагат вече отремонтирана такава, а вашата след ремонт отива при следващия клиент. И те така се правят едни добри парички, без много мъка...
plamen6703 - майстор
Не знам дали си техник, според мен ако си техник значи пишеш за себе си как действаш!
Не е редно да слагаш всички под един знаменател и да казваш, че всички са маскари.
Всяка коза отговаря за своя крак, както всеки техник отговаря за своите действия.
Сервиза ти обявява цена на ремонта на печката или котлоните...ти решаваш дали да ремонтираш на тази цена и решиш ли има сделка.
Като ти сменят платка, при получаване на ремонтираното изделие в пликче ти се връща дефектната платка и плащаш обявената цена.
Издава ти се платежен документ, който пазиш за евентуална рекламация.
Добри парички без мъка има в Народното събрание.
Това, на което ти казваш мъка, аз му казвам труд и този труд се заплаща. Мъка и то голяма мъка е за този, който се е хванал да върши нещо, което не му се отдава и не е негова работа да го върши.
geordgeo - специалист
plamen6703 написа:
Не знам дали си техник, според мен ако си техник значи пишеш за себе си как действаш!
Не е редно да слагаш всички под един знаменател и да казваш, че всички са маскари.
.
Не, не всички са маскари, а тези, които ще се засегнат на написаното от мен...
plamen6703 - майстор
Ами не се засягай от написаното и ще си ОК :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с вградени котлони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: