• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
valdim - специалист
zdravcho написа:
Голямата ПВЦ тръба за отходни води ф110 на горе как и до къде продължава? Трябва да е изведена в подпокривно пространство или на покрива заедно с комините и да е отворена. Така в отходната канализация на къщата няма да се създава вакуум или налягане и водния клапан на сифона ще си върши работата.
Нагоре продължава до тоалетната чиния в банята...Не е изведена нагоре (над банята) :| Започна да ми става ясно каква е картината и причините за миризмите.
Junak - майстор
valdim написа:
Започна да ми става ясно каква е картината и причините за миризмите.
:)
radius - майстор
Ако е късно да дупчиш към покрива, има противовакуумни клапи, които се монтират вътре, но не знам доколко са ефективни и дали не миришат.
valdim - специалист
radius написа:
Ако е късно да дупчиш към покрива, има противовакуумни клапи, които се монтират вътре, но не знам доколко са ефективни и дали не миришат.
Да, определено е късно да се дупчи към покрива. Но в долното помещение може да се направи разклонение, (както предложи друг съфорумник) и да се изведе тръба навън. Не знам дали е решение ако разклонението е по този начин, т.е. ПРЕДИ т. чиния, хм?
Какви са тия противовакуумни клапи ? Някакъв линк или снимка?
zdravcho - специалист
При създалата се вече ситуация, аз бих продължил от големия тройник - оранжевия елемент, с малък тройник (у-тка) на ф50. Към него подвеждаш сифона на банята, а третия свободен край ползваш за отдушник на канализацията. Съответно за да не мирише в това помещение (снимките с тръбите) свободния край който ще се ползва за отдушник трябва да го изведеш на подходящо място извън къщата. Подходящо разбирай да не е под някой прозорец.
valdim - специалист
zdravcho написа:
При създалата се вече ситуация, аз бих продължил от големия тройник - оранжевия елемент, с малък тройник (у-тка) на ф50. Към него подвеждаш сифона на банята, а третия свободен край ползваш за отдушник на канализацията. Съответно за да не мирише в това помещение (снимките с тръбите) свободния край който ще се ползва за отдушник трябва да го изведеш на подходящо място извън къщата. Подходящо разбирай да не е под някой прозорец.
Няма как да подведа сифона на банята, за съжаление...Той е заустен някъде в стената, а тази тръба ф50 която виждаш идва от сифона на кухн. мивка (а не от подовия сифон на банята).
radius - майстор
valdim написа:
Какви са тия противовакуумни клапи ? Някакъв линк или снимка?
google it !
Hoвoceлckи - майстор
шоп написа:
Истината е, че сифона и плочките на пода са лепени от "майстор" ... за събиране на вода около сифона.
ГоУеми акъли. Истината е, че имам две бани правени преди "хиляда и балканската" и никаква вода не се събира там! Водата по пода никога не може да се оттече на 100%. Даже и по стените остават фини капчици, които се изпаряват без да се оттекат. Тези две плочки си имат наклон една към друга и ако ще остава някъде, някаква вода, то тя ще е като тънка струйка между двете плочки или локвичка с размерите на голяма монета. Моля колегата да каже (покаже) колко вода остава там след къпане. Та вие и в трите бани никога не подсушавате пода след къпане?
шоп написа:
Вкъщи има 3 бани и 3 тоалетни с рогови сифони и септична яма. Миризми няма въпреки, че нямам отдушник
Има значение. И роговите сифони са малко по-добри от правите, и септичната яма ти е затворена почти херметически. Съвсем друго е като духне вятър и влезе от хиляди места в канализацията :-D
valdim - специалист
radius написа:
valdim написа:
Какви са тия противовакуумни клапи ? Някакъв линк или снимка?
google it !
Благодаря ти, radius.
  • 1
  • 2

Тема "Мнение от водопроводчик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: