• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
valdim - специалист
Здравейте,

Преди време ремонтирахме къщата и направихме изцяло ремонт на баня/тоалетна, като отходните води са вкл. към централна канализация.
Сифонът както се вижда от снимките постоянно е пълен по периферията с вода, но това явно не решава проблема. Тръбата от сифона върви вътре в циментовия под (виж снимката на тръбите, направена в помещението под банята) и вероятно се вкл. директно в главната отходна тръба.
Лошото е, че постоянно мирише на канал и търсим решение на този проблем.
Прилагам снимки и моля, който може да даде идея как да се отстрани проблема - да пише.

Прикачен файл

IMG_20170611_100645.jpg

Прикачен файл

IMG_20170611_100924.jpg

Прикачен файл

IMG_20170611_101009.jpg
Junak - майстор
Има ли тръбата отдушник? :?
valdim - специалист
Junak написа:
Има ли тръбата отдушник? :?
Не знам за коя тръба питаш, но никоя няма отдушник. Какво представлява този отдушник и къде смяташ че трябва да се сложи?
Junak - майстор
В най горната част на тръбата трябва да има отвор, защото иначе водата, която изтича в канала, прави ниско налягане и "изсмуква" водата от сифоните.
valdim - специалист
Junak написа:
В най горната част на тръбата трябва да има отвор, защото иначе водата, която изтича в канала, прави ниско налягане и "изсмуква" водата от сифоните.
Би ли ми маркирал на снимката за коя тръба говориш и куде рябва да е този отвор?
шоп - майстор
Истината е, че сифона и плочките на пода са лепени от "майстор", който трябва да се изгони от обекта.

Но,...това не е е повод за миризмите, а само за събиране на вода около сифона.

Сифон се монтира както съм посочил на снимката ( снимката не е моя, а първата срешната в нета)

Вкъщи има 3 бани и 3 тоалетни с рогови сифони и септична яма. Миризми няма въпреки, че нямам отдушник

Прикачен файл

sifon.JPG
Junak - майстор
На дебелата тръба в най-високата част. Ако е в помещение, прави се с по тънка тръба и се извежда нагоре и навън, за да не мирише
valdim - специалист
"Шоп", мерси за коментара.
Добре, не е монтиран както трябва, но вече е монтиран.
Как да се оттървем от миризмата, това е въпроса. Моля дай идея ако имаш.
Мерси.
valdim - специалист
Junak написа:
На дебелата тръба в най-високата част. Ако е в помещение, прави се с по тънка тръба и се извежда нагоре и навън, за да не мирише
Ахааа....схванах. Трябва да се добави едно разклонение с по-малка тръба, което да се изведе извън помещението под банята.
И така миризмите ще излизат от него, а не през сифона. Правилно ли съм разбрал?
zdravcho - специалист
Голямата ПВЦ тръба за отходни води ф110 на горе как и до къде продължава? Трябва да е изведена в подпокривно пространство или на покрива заедно с комините и да е отворена. Така в отходната канализация на къщата няма да се създава вакуум или налягане и водния клапан на сифона ще си върши работата.
  • 1
  • 2

Тема "Мнение от водопроводчик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: