• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
nanko - специалист
Търся вариант да ремонтирам този съединител. Търсих да купя ново, но неможах да намеря. После търсих втора употреба, пак не намерих. Ако има някой по-запознат нека да каже от къде могат да се вземат. Може и да не е точно същото но трябва да пасва на мотора и на редуктора. Както се вижда на последните снимки връзките към мотора и разпределителя също са за смяна, та и тях търся.

Двете връзки не съм ги свалил още, въпроса ми към тях е дали отворите който се набиват към мотора и редуктора са със стандартни размери или трябва да се мери точно до милиметър.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
lov - майстор
Гумени карета бол.

https://www.google.bg/search?q=%D0%B3%D ... 3&dpr=1.25

Само трябва да си харесаш някое. А фланците при стругар да ти направи нови щото тези които са на снимките става да замерваш някой с тях. :lol:
И другия вариант обикаляш по моргите гледаш дали фланеца може да се престърже по размера на твоите оси и си купуваш само карето.
zmiori - специалист
С две ивици отрязани от транспортна и хванати на кръст става страхотен еластичен съединител.
cvettomirr - специалист
Имам такава гума за съединители, ще стане по додре от този. Бях ги купувал и аз за съединители но ми бяха големи.Ще ти трябва фрезист за карето .Ако не си свършиш работа мога да ти пратя една по еконт.
lov - майстор
Гумено каре от лада или жигули струва от 10-20 лева като го намериш. Еднакви са. По моргите още е пълно с такива коли. Тъй че това ти е най лесния вариант. Всъщност и на дъртите Фиати са еднакви и съм виждал италианците да ги ползват доста в техни машини точно със същата цел. Колегите механици във фабриката тотално бяха преправили доста такива съединители точно с такива за по лесно.
nanko - специалист
lov, тези който ми показваш са от коли, а на мен ми трябва за машина. Мотора е поне 20 кВ, дали ще издържат на такова натоварване? А и не намирам с 4 болта (1 намерих, ама ми изглежда много слабо).

zmiori, никакъв шанс това да издържи при моя случай.

cvettomirr, какво точно имаш, само гумата ли? Ако няма да е готово от някъде и се наложи да се прави ново каре ще го дам на някой който прави гумени тампони, то не е само да се набута гумата там, има и други неща (на който не им знам имената). Ако имаш цяло каре прати снимка да го видя.

Някаква идея как мога тези 2те да ги изкарам на място, без да се налага да свалям мотора и редуктора?
Изображение
lov - майстор
Аз пък си мислех че е от детска играчка. :lol:

Колко киловата е един автомобилен двигател :?:
И що си мислиш че такива карета се ползват само по автомобилите.

Пък и да беше казал най напред параметрите на това чудо. Боб ли да хвърляме или какво само една снимка на нещо си.
cvettomirr - специалист
обади ми се ще ти обясня 0889771003 Цветомир
preslav - майстор
20 Киловата са 26.82 Конски - Ладовско каре би трябвало да ти реши проблема, но е на шлици, а твоята сглобка е на шпонка. Демонтаж на старото без сваляне на мотора няма да стане.
zmiori - специалист
Преди мнпоого години на дробилките двигателите бяха по 105 кВ. И бяха стакива съединители ама със 6 ленти. Оригиналните представляваха нещо много подобно на вънщна гума с малък цолаж и стуваха майка си и баща си. Та с тия ленти излизаха направо без пари.
Желая успех.
  • 1
  • 2

Тема "Съединител за редуктор и ел. мотор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: