• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте,
Има ли продукти и от къде могат да бъдат закупени, които се поставят/инжектират между сглобките на префабрикираните панели с цел да се изолират и да не пропускат вода. Комшиите ни наводняват всеки път, когато ползват банята, правиха ремонт няколко пъти и не може да се установи как и защо, но водата преминава през сглобката, където стената се свързва с тавана. Виждал съм продукти, които след поставянето им, при контакт с вода се разширяват/напояват и не пропускат повече вода. Въпроса ми е има ли смисъл от такова решение и какво бихте препоръчали за да се спре наводнението.

Запознат съм, че със застраховка ще е по-добре, но макар и след това искам да е гарантирано, че няма да има повече течове

Благодаря предварително.
Например подобен продукт. https://www.youtube.com/watch?v=G1LklzZNRHw

Дайте мнения и препоръки, моля
шоп - майстор
@kuksinator, не си давайте парите излишно. Това е вода. Тя си намира път!

Решете въпроса кардинално. Разкъртете всичко за да се оголи ВиК то. Отстранете теча.

Едва когато отстраните теча можете да инвестирате в хидроизолации. Обратният вариант със запечатване на фугите е мисия обречена на провал.

Успехи!
Чираче - майстор
kuksinator написа:
Здравейте,
Запознат съм, че със застраховка ще е по-добре, но макар и след това искам да е гарантирано, че няма да има повече течове

Благодаря предварително.
Няма начин водата да се спре отдолу.
Направи си застраховка, и когато те наводнят, съседа отгоре ще си плаща като поп. Ако е възможно, да се заложи клауза в застраховката, че съседа ще търси майстори, материали, всичко. И, когато му омръзне да плаща, той ще си направи всичко, и ще спре теча.
gnt69 - майстор
Чираче написа:
Направи си застраховка, и когато те наводнят, съседа отгоре ще си плаща като поп. Ако е възможно, да се заложи клауза в застраховката, че съседа ще търси майстори, материали, всичко. И, когато му омръзне да плаща, той ще си направи всичко, и ще спре теча.
Кой ще го застрахова съседа отгоре ли.
dobcho_vn - специалист
Съседа ти е правил козметични ремонти, няма да се учудя и да лепил плочка върху плочка.Ако е правил сериозен ремонт, естествено тук е и фактора дали го правил сам или е попаднал на "майстори",този проблем би следвало да е решен. Според мен няма как да го заставиш по пътя на дипломацията да прави всичко наново и да види кой къде си е "оставил" ръцете. Пробвай, но ме съмнява дълбоко.
Пътя на войната също е кофти вариант, краен вариант, но някой хора от друго не разбират.
Правиш ремонт, било то и козметичен, и застраховка. Като те наводни пак, обаждаш се на застрахователя и той нататък се оправя със съседа ти.
Да лош и краен вариант е, но вярвам, че след първия сблъсък ще си намери и майстори и ще го направи качествено и материали няма да пести!
LazarGanev - "Велик майстор"
... И след всяка щета обикновено трябва да сменяш застраховател, понеже и на него му писва :)
Благодаря за съветите. След ремонта ще ги предупредя за да си знаят.
ИванИ - напреднал
Родителите ми имат същия проблем - живеят в панелка и съседите отгоре наводняват тавана и стените (горе) на банята, част от тавана в кухнята, както и стената на апартамента откъм стълбището. И така си е от години, правели все ремонт и не можели да разберат от къде са проблемите.
ИванИ написа:
Родителите ми имат същия проблем - живеят в панелка и съседите отгоре наводняват тавана и стените (горе) на банята, част от тавана в кухнята, както и стената на апартамента откъм стълбището. И така си е от години, правели все ремонт и не можели да разберат от къде са проблемите.
Останаха малко съвестни хора и затова е така. Правят ремонти, но гледат на тях да им е хубаво, а това, че наводняват долу съседите не ги интересува. Няма начин всичко да се разкърти и да не се установи от къде е теча. Сегашните българи разбират от дума само когато им се бръкне в джоба. За съжаление решението на проблема чрез застраховка е единствения вариант при който ти се решават проблемите без директно да влизате в разправия със съседите...
  • 1
  • 2

Тема "Наводнение от комшиите на горния етаж. Панелено строителство." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: