Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Fornax - помощник
Здравейте,

Имам един смесител/душ на kludi с термо глава.
Проблема е че успявам да го монтирам, всичко точно, но след около 2-3 седмици започва да капе от гайката на топлата вода,която е към стената едва едва. Оправям го, сменям уплътнения, нагласям ексцентриците, стягам и след 2-3 седмици, без проблем, пак същата история. Някой да има предположение от какво може да е?

В началото майсторите ми бяха сложили някакви китайски ексцентрици с тънки стени и направо срязваха уплътнението, но после после сложих хубави български с дебели стени, но пак проблем...

Благодаря на отзовалите се :-)
kozl - майстор
Какви уплътнителни пръстени ползваш?
Ползвай клингеритови.
Примерно от монтаж на водомери с употреба на уплътнителни пръстени включени в комплекта, след време прокапаха. Оказа се, че след престой в натегнато състояние уплътняващия пръстен се цепи. И това в апартаментен хотел стана масово явление.
Последна промяна от kozl на чет авг 03, 2017 9:12 am, променено общо 1 път.
preslav - майстор
Уплътнението е челно, при следващото сваляне провери дали челата на ексцентриците лежат в една равнина и ако трябва коригирай. Клингеритовите гарнитури позволяват по-яко стягане, но това не винаги решава проблема - можеш сам да си изрежеш гарнитури от по-дебел и по-твърд каучук, ако пък намериш гьон още по-добре, после стягаш леко, проверяваш за прокапване и дозатягаш до спиране на прокапването, ако отново прокапе дозатягаш още малко. При демонтажа на смесителя огледай и холендровата гайка, може да е пукната от прекомерно стягане или пък задната и стена да е деформирана.
radius - майстор
Ако не са в една равнина, може да сложиш 2 уплътнения да компенсираш неравностите.
Fornax - помощник
kozl написа:
Какви уплътнителни пръстени ползваш?
Ползвай клингеритови.
Примерно от монтаж на водомери с употреба на уплътнителни пръстени включени в комплекта, след време прокапаха. Оказа се, че след престой в натегнато състояние уплътняващия пръстен се цепи. И това в апартаментен хотел стана масово явление.
Малко със закъснение, но пиша...
Благодаря на всички отзовали се :-)


Точно оригиналните бяха такива оранжеви, просто незнаех че се казват клингеритови. Явно ще трябва да търся такива.
Бяха обаче и с цедка. Дали знаеш от къде мога да намеря такива?

Другото е да пробвам първо от към ексцентрика клингеритово уплътнение, после такова от гума с цедка към холендерната гайка...какво мислите?

Факта че всеки път прокапва от топлата вода ме кара да си мисля че трябва да сменя материала на уплътнението, винаги остава варианта и да съм го пренатегнал, но пък да няма капка 3 седмици и после да протече и да е все топлата вода....
BlackBox - специалист
Аз ползвам силиконови. Не се разпадат като гумените.
nikolov333 - майстор
За топлата вода силиконовите губят еластичността си и след време стават на пластмаса..буквално се втвърдяват и почват да изпускат. Възможно е това да ти е проблема, ако си монтирал с такива и след време почва да таи. Най-добре клингеритови или комбинация с гумен ако се разминават стяганите елементи и не са в една равнина.

Тема "Капещ смесител, ама след 2-3 седмици" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: