• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
maneken - помощник
Благодаря за мненията, всяко едно от тях ми е полезно.

Налага се полагането на такава замазка, защото в апартамента имаше много дебела замазка, но това заради неопитността ми не го знаех, докато се обърна и отида входа долу,къртачите бяха избили 6кв коридор до долу. Казах им да спрат да къртят до плоча както аз им бях казал, защото мислех, че замазката е от порядъка на 5-6-7см, оказа се, че е 12-13см и нагоре см. Нивата в коридора и кухнята бяха няколко. На коридора едно, на влизане в кухнята 2см нагоре, на усвоената тераса още два сантиметра нагоре (предполагам заради мозайката) и исках да стане едно ниво.

Сега където е избита до плоча мазилката ще положа фибран, залепен с теракол на пода, армираща мрежа и през нея и фибрана дюбели за изолация. така ще изравня нивата в момента на кухнята и коридора. Дюбелите са да фиксират фибрана за пода до колкото може. След като изравня тези нива, ще намажа всичко с контакт бетон. Ъглите вече ги минах с контакт бетон и след това хидро изолационна смес, която да кажем, че е повече заигравка от колкото ефективна след като не сложих хидро изолационна лента.

Апартамента е обитаем, но имам вариант да изчакам почти месец, въпреки, че предполагам, че след втората седмица ще трябва да се върна в него :(

Като цяло панелата в коридора е повдигната в средата и в двата края има скосения, като легенчета в които са положени кабелите за ел мрежата в апартамента. Там смятам да взема два чувала готова замазка, да я приготвя и да залея камелите, като така вдигна нивота на каналите и направя здрава основа на фобрана.

Истината е, че ако не бях направил тази грешка с къртенето, сега можеше една саморазливна замазка, тук таме пълнене на трерасата и лепене на гранитогрес, но неопитност и в крайна сметка, вече ще знам.

Благодаря за рецептата за замазката, понеже не разполагам с количка, трудно ми беше да си представя каквато и да е пропорция!

Ако имате нещо за добавяне, казвайте, приемам всякакви мнения, включително как да хвана верен нивел на пода с лазерен нивелир на ЛИДЛ, като гледам от къде излиза лазеря, той е по средата на прозорчето, това, което е под него отклонение ли е, при положение, че е самонивелиращ :)

П.С Какъв цимент да използвам ? предлагат ми Зелен Цимент на ТИТАН 32.5 25кг
nikolov333 - майстор
За нивелацията от сега ти казвам да забравиш за Лидълските нивелири.. или професионален лазерен, ако имат майсторите или воден нивел с прозрачна силиконова тръбичка пълна с вода. Разгледай в youtube клипове за замазката и изолацията на пода. Има много полезна информация.
djendov - специалист
Ползвай си съвсем спокойно лазерния.
Аз си купих от алиекспреса за 4 долара. Слагаш го, пускаш го и проверяваш на стената с обикновен нивел по лазера. После на другата стена(съседна) пак проверяваш лъча дали е хоризонтален и си готов. Имаш точноста на обикновенните нивели с балонче и удобството на лазерните. Амаа....това за майстор направи си сам. Щом ще ти го правят майстори, всичката техника да си е тяхна, че да не се окаже после, че водораслите са били виновни на калпавия водолаз.
П.п. моя не е самонивелиращ, но пък с монтираните му балончета(или както там се наричат) си се получава много прилично(за направи сам)
nikolov333 - майстор
Вероятността за грешка с какъвто и да е лазерен, плюс неудобството от работа в светли помещения и трудното прехвърляне на нивата в различни помещения си е проблем. С водната нивелация си правих всичко у нас с отклонения от 1-2 милиметра в нивелацията на двата му края..нивелирите от Лидъл са кофти :idea:
maneken - помощник
nikolov333 написа:
Вероятността за грешка с какъвто и да е лазерен, плюс неудобството от работа в светли помещения и трудното прехвърляне на нивата в различни помещения си е проблем. С водната нивелация си правих всичко у нас с отклонения от 1-2 милиметра в нивелацията на двата му края..нивелирите от Лидъл са кофти :idea:
В интерес на истината този е добър, който взех за малки помещения, но по всичко личи, че ще се престраша да направя един силиконов маркуч :) до сега не съм мерил с маркуч, но виждам, че има доста теми :)
nikolov333 - майстор
Забравих да отбележа, че единственото неудобство на водната нивелация е, че ще ти трябва втори човек, който да държи и да следи нивото в изходната точка от която прехвърляш нивото... :idea:
  • 1
  • 2

Тема "Замазка на под в панелен апартамент . . ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: