• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
maneken - помощник
Добър ден,
преди дни дигнахме теракота и замазката в панелка. Става дума за коридор 6кв и кухня 14кв.
Дойде майстора плочкаджия,погледнахме с нивела и т.н и каза,че ще му трябва един кубик замазка.
Два три пъти го питах какво трябва да взема,защото иска да взема или готова замазка или
пясък и цимент.

Започнах да питам колко е замазка един кубик и гледах формули,четох в интернет и т.н
1:3 колички. .....

В крайна смерка се, обърках много.

Другия вариант е да взема готова замазка, няма да казвам марка да не се приеме като реклама, води се basic floor серия и
по разходна норма се води това :Около 20,0 kg/m2 за дебелина на слоя 10 mm. При неравни основи разходът може да варира. при мен трябва да се направи замазка 4 или 5см , има някакъв калкулатор в сайта им и той ми изкарва 400кг замазка, но на сметки нещо не излизатова означава ли че 400кг е за 1см и аз трябва да взема 4 или 5 х 16 торби.

Ако трябва да взимам пясък и цимент, колко според вас ще еси удачно да взема за 5см замазка пясък и колко цимент. и ако имате идея от къде чога да взема пясъка в София, аз съм в района на овча купел.

Бкагодаря Ви много, объркан съм затова питам директно,знам,че има много теми,но дайте ми конкретно за случая отговор!
djendov - специалист
Ти си изкъртил старата замазка и ще слагаш нова ли? Имай предвид, че 1 кубик е малко по-малко от 2 тона. Не знам положението при теб, но панелките не са изчислени да им се махат трегери, къртят стени, или да се изсипват по 4-5 тона замазки в апартамент, за да разменим кухнята и спалнята.
Прости, че не отговарям директно на въпроса ти, но така и не го разбрах.
Готовите замазки са скъпи. Ако ти е изгодна цената, са добър вариант. 1 кубик на 20квадрата площ прави 5см дебелина средно. Можеш да поръчаш земновлажна от някой бетонов възел. Иначе, ако ще си я бъркаш ти, цимент- пясък 1:3 пишат навсякъде.
Освен това, ако е с повече вода, че да му е лесно на майстора, тая вода трябва да отиде някъде. Да не се наложи да си пращаш майстора да шпаклова таван на комшията под теб, ама за твоя сметка.
lyubohar - майстор
Нямам представа колко ти трябва,обаче след като я направят трябва да се изчака да изсъхне окончателно.
Иначе плочките се напукват и става мазало.
Обикновено майсторите не чакат.
Послушай колегата по горе къде ще отиде водата.
Имах същият проблем.
maneken - помощник
Майстора иска да взема сухо и да я меша на място. Колкото до съседите,ще внимавам :) Застрахивал съм апартамента и ако навредя на съсед му изплащат обещетение за рвмонт.

В крайна сметка, стигам до варианта 1600кг пясък (1кубик) и 15 торби от по 25кг и да си я меша майстора.

Питах го искаш ли земновлажна, каза Не ,защото щели да я стоварят пред блока и докато я качим да се стегнела и да станела на буци ?!? За справка съм на 9ет с асансьор.

15 торби цимент добре ли са за толкова пясък?
lyubohar - майстор
Така мешаха при мен на плочата и изби при комшиите.
Застраховката не покрива нервите!
Взех един лист поцинкована ламарина,подвих по 10см.отвсякъде и продължиха да
мешат в/у нея.
Разбира се не изчакаха хубаво да изсъхне ,лепиха плочки и после между касите се напукаха.
Съкратен ми е живота от майстори.
Трябва да се виси над главите им постоянно!
При първата нередност-вън.
djendov - специалист
maneken написа:
15 торби цимент добре ли са за толкова пясък?
Ако се подпрем на твърдението по-горе 1 обемна част цимент към 3 обемни части пясък, то...
Нареждаш торбите на земята, вземаш линийката и смяташ. Трябва да го докараш до 0,3333333333333333333333333 кубика.
jekasus - майстор
lyubohar написа:
и после между касите се напукаха.
На вратите?
Нормално е... замазката не е виновна, деформационни фуги и тук се искат.
Бъркали са замазка с прекалено много вода, затова изби петното при комшиите и възможно се е напукала/отлепена от основата, ако не е подготвена правилно/ - това е също е част от проблемите с напукването на плочките.
lyubohar написа:
Обикновено майсторите не чакат.
Да предположим - идвам да ти правя банята - правим замазка и мазилка - всички технологии на производители на хидроизолация и лепилата за плочки изискват 28 дена изчакване за нови мазилки и замазки.
Ако живееш в този апартамент - готов ли си да чакаш толкоз време?.
Има и по-бързи варианти, ама по-скъпи.
.... реалната мярка за бъркане ръчно е 120-125кг пясък към 25кг
цимент. Затова пясъка го прдават с тегло 30 или 40кг на чувал.
maneken написа:
Питах го искаш ли земновлажна, каза Не ,защото щели да я стоварят пред блока и докато я качим да се стегнела и да станела на буци ?!?
Той е сам, няма да му стигне времето да я дигне и да я положи, така че е прав.
nikolov333 - майстор
Аз не разбирам добре ситуацията, но какво налага полагането на 5см замазка...Ниво ли гоните или сте изчистили до бетон, старата замазка..?
djendov - специалист
jekasus написа:
замазката не е виновна, деформационни фуги и тук се искат.
Защо? При мен върху покривната плоча, направиха директно замазка за наклон. Нямам деформационни фуги. Температурата е една и съща. Двата материала контактуват един с друг. А и са едно и също. Сега да очаквам замазката да пръсне бордовете ли?
lyubohar - майстор
jekasus написа:
lyubohar написа:
и после между касите се напукаха.
На вратите?
Нормално е... замазката не е виновна, деформационни фуги и тук се искат.

Да предположим - идвам да ти правя банята - правим замазка и мазилка - всички технологии на производители на хидроизолация и лепилата за плочки изискват 28 дена изчакване за нови мазилки и замазки.
Ако живееш в този апартамент - готов ли си да чакаш толкоз време?.
Има и по-бързи варианти, ама по-скъпи..

Не е нормално да се пукат плочките.В апартамента не се живееше.
Имам и на други места плочки и нито една не е напукана.
Майстора направи замазката и я остави.Работеше в друго помещение докато изсъхне задоволително.
И там слагаше замазка и плочки и всичко си е здраво.
Обяснения много,майстори -малко!
Трябва си контрол!
  • 1
  • 2

Тема "Замазка на под в панелен апартамент . . ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: