Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
1115 - специалист
Имам портална автоматика BFT LUX нещо си, но е позагубила хидравлично масло.
Дават да се ползва BFT IDROLUX или BFT OIL-32, но цената от 60лв за 2л ми се вижда множко.
Някой знае ли с какво да го долея или заменя всичкото.
Май това масло (вискозитета) му са свързани с работа при по-ники температури, а и някакви диелектрични свойства обажда.
preslav - майстор
1115 написа:
Имам портална автоматика BFT LUX нещо си, но е позагубила хидравлично масло.
Дават да се ползва BFT IDROLUX или BFT OIL-32, но цената от 60лв за 2л ми се вижда множко.
Някой знае ли с какво да го долея или заменя всичкото.
Май това масло (вискозитета) му са свързани с работа при по-ники температури, а и някакви диелектрични свойства обажда.
Според мен не си прави експерименти защото надали всяка година ти се налага да даваш по 30 лв. за литър олио. Иначе по описание маслото много ми прилича на трансформаторно, но освен, че моторчето ти е потопено в него вероятно имаш и "гумени" уплътнители, които не се знае колко устойчиви са на масло и какво масло.
Antonii - майстор
30лв за литър масло от такъв тип си е напълно нормална цена.
Ако ви е скъпо, то М10Д е най-евтиния вариант :)
Последна промяна от Antonii на нед авг 13, 2017 9:54 am, променено общо 1 път.
1115 - специалист
Много си прав, но ме притеснява теча. Мисля да сменя и на двете рамена маслото с ново, но ще е кофти да изтече.
Та за това ми се ще по-евтино да налея.

П.П. И аз не казвам, че е скъпо, но да влея 100мл на цена 60лв - е това идва скъпо.
Останалите 1900мл ще седят докато се разлеят или загубят или изхвърля.
Antonii - майстор
Ако знаете къде е теча и може да то отстраните.
То лично аз бих го отремонтирал и подменил цялото масло, а старото бих запазил за евентуално доливане в бъдеще.
Така ще си имате една напълно работоспособно система, която ще изкара поне още толкова, колкото е изкарала до сега и не рискувате по-скъпи повреди.
1115 - специалист
Мяркаме се в този форум от близо 10г и определено не е нужна безкрайно учтива форма на комуникация.

Абсолютно си прав.
Така и ще направя - изливане, ревизиране и наливане на ново масло.
Дано да има налично в БГ, че това което гледах се оказа в чужбина.

Тема "Хидравлично масло за портална автоматика" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: