Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Водоструйка Керхер. Изплюва пистолета. Как изглежда присъединяването откъм машината? Да не ми липсва нещо. Откъм пистолета изглежда нормално
kartechar - специалист
Изплюва маркуча за високо налягане откъм машината или изплюва пистолета откъм маркуча за високо налягане?
big_dragon - специалист
kartechar написа:
Изплюва маркуча за високо налягане откъм машината или изплюва пистолета откъм маркуча за високо налягане?
И на двете места заключването /закопчаването/ е еднакво.
Или не набутваш достатъчно щуцера, или имаш проблем с фиксатора /заключването/.

ПП има точно определено положение /ъгъл/ при закопчаването.
Завъртай маркуча, докато се намести и потъне до щрак.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
big_dragon написа:
....
Завъртай маркуча, докато се намести и потъне до щрак.
Доообре! Дано! :-)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
kartechar написа:
Изплюва маркуча за високо налягане откъм машината или изплюва пистолета откъм маркуча за високо налягане?
Пистолета ми е едно с маркуча. Откъм машината се разкача. Довечера пак ще я вадя и дано стане
kartechar - специалист
Там наистина трябва да влезне много добре и да се затяга внимателно. Понякога гайката повежда на криво и привидно е стегната. Когато се пусне машината обаче не издържа на налягането и изтърва. Трябва внимателно да се подведе по резбата и да не се прилага голямо усилие, защото и гайката, и резбата са пластмасови. Мисля си, че дяволът не е толкова черен :wink: !
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не се сдържах и пробвах. Не става. Мястото е неудобно, някъв дизайнер всичко го е вкарал във вдлъбнатина... Гайката е на маркуча и е пластмаса. Другото е метал с някаква изплюваема форма. на маркуча пишката е подвижна и няма как да бъде вкарана или наместена. Мисля си, че иска нов маркуч. Ще видя дали се сменя или цял нов пистолет трябва.
fbr - майстор
Налага се да повдигна стара тема, но решение не се вижда, пък имам същия проблем. Гайката която стяга накрайника на маркуча към машината е пластмасова и почти няма резба. Какво би било решението в случая, да се търси метална гайка и да се кербова към маркуча, или друг маркуч от "Базар"-а.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет апр 23, 2020 2:44 pmfbr написа:
Налага се да повдигна стара тема, но решение не се вижда, пък имам същия проблем. Гайката която стяга накрайника на маркуча към машината е пластмасова и почти няма резба. Какво би било решението в случая, да се търси метална гайка и да се кербова към маркуча, или друг маркуч от "Базар"-а.
:-D При мен едни помагачи просто отрязаха маркуча, не ме питай какво са си мислели, че ще постигнат . Ако му дойде времето, ще разглобя машината, да видя как мога да побългаря системата. Демек, засега нищо положително по въпроса нямам

Тема "Водоструйка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: