• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
lov - майстор
За да сече някой от клапаните не затваря. По вероятно смукателен.
profesionalist_wood - майстор
С тая водоструйка се миеха камионите на Сомат в един от гаражите им :-D Даже ладичката ни я измихме отдолу от калта :roll:
Има 4 накрайника за различна струя. Не знам дали при теб са с резби. Иначе може да кърти бетон,да
nostradame1 - помощник
Накрайниците са на струйника,не е от тях защото както обясних по - горе беше добре по едно време,нещо при клапаните е проблема,може да е това което казва колега да не затваря някой клапан...
profesionalist_wood - майстор
Накратко това се нарича Вакуум помпа. Клапаните трябва да се затварят много плътно при всяко изсмукване на водата и да не остава въздух. За да не работи като хората,вариантите са три-микропукнатина на корпуса(най-вече уплътнение което не е силиконово) която пропуска въздуха, второто е не достатъчно затваряне на клапана поради износване на контактната повърхност при затваряне на клапата която засмуква въздух.Третото липса на мехче обезвъздушител(има ги при някои хидрофорни помпи) която прави преди водата да влезе в машината да се напълни вътре в корпуса с вода до горе поради което остава без въздух. Преди сглобяване трябва да се мажат контактните повърхности леко със сапунена вода със пръстче поради липса на силикон от онези времена.Другият ужасяващ вариант е да трансплантираш цялата подвижна глава(корпус) със някоя от друга свалена вакуум помпа. Резбите на болтовете са стандартни и са имбусни.
Забравих да кажа още нещо. След работа винаги чешмата трябва да е пусната,вътре в машината има клапан която задържа водата да не излиза. Затова никога не се демонтира маркуча от чешмата. Остава си постоянно там за да може резервоара винаги да е пълен с вода! За днешните машини....просто забрави
nostradame1 - помощник
Изображение

Изображение

на първата снимка това е тапата която се завива след клапана и вижте ква деформация имаше,естествено го дадохме на стругар и направи нова,обаче гледам че другия реално 3тата тапа, също има съвсем леко изкривяване доста по малко от това на снимката, но може да пробваме да направим и нея..
profesionalist_wood - майстор
Ако може нека направи от месинг както са ги проектирали в завода защото това спасява от по-големи щети по машината и е предвидено да се скапе детайл който е с ниска себестойност от високото налягане.
nostradame1 - помощник
мисля че го направихме от месинг пак...само че дори пусна малко по дебела стеничка за да е по здраво
Колега може ли тефон да ми дадеш имам запитване за тази водострука имам е същата
Здравейте и аз си купих същата водоструйка и общо взето е с същите сиптоми, аз също направих от месинг държача на клапана че оригиналните пластмасови такива бяха счупени но не се промени нищо, няма налягане и хвърля пяна с водата (според мен я върти някаде таз вода) ако някой има някакви идеи да споделя :roll:
  • 1
  • 2

Тема "Проект Водоструйка Помощ! :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: