• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
nostradame1 - помощник
Здравейте колеги! Купих си преди време водоструйка доста стара и на пръв поглед проста за отремонтирване на която ще кача снимки и ще дам и модела...Та беше с проблем като я купихме, двигатела перфектен, но самата водоструйка работеше на 30 40 бара максимум.Разглобихме всичко сменихме гумички и т.н. всичко си тръгна почна да си работи на 170-180бара и изведнъж пак спря да работи.Пратих я в Стара Загора при един много известен майстор да я погледне и той ми я върна понеже най-вероятно не му се занимаваше.Аз се изнервих и пак я разглобих и сега в момента работи на около 130 140 бара но сече, не работи гладко, а струята е на пресекулки.Проблема е, че не мога да намеря човек който да ми я направи и за това със собствени познания.. и сили успяхме да я докараме до това положение.Искам да я направя защото вече доста пари вкарахме и не ми се иска да я оставям.Ако някой може да ми даде някво инфо или просто ако можем да намерим схема на помпата ( аз съм търсил, но не успях ) Вероятно някъде трябва да има гумички който да са по здрави от обикновените ли незнам.Един майстор ми каза, че на клапаните никъде не трябва да има гумички,махнах ги тези който вече ги бях сложил обаче,работата стана пак зле 30-40 бара макс.После сложих гумички и тръгна да вдига налягането, но както казах в момента сече...Просто трябва някой да ме насочи за да знам какво да правя.
Само да вметна че водоструйката,когато проработи беше уникално,къртеше бетон което ме навежда на мисълта, че си струва да я направя.
Ето един линк към една такава водоструйка http://www.ebay.de/itm/361306426378#vi__app-cvip-panel
а иначе модела е LOOS SF 1000
търсих информация и от производителя,но към моммента тая фирма правят газови котли и не могат да ми помогнат с нищо....
Благодаря предварително :)



Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
kuger - майстор
Не разбирам много от такива машини, но, ти си се насочил към високото налягане. Обърни внимание и на захранването с вода, може там да е проблема.
nostradame1 - помощник
мислих го и това, но не е това проблема....
kr1100 - майстор
И от кое село беше ???
Съвет насочи се към фирми ремонтиращи хидравлични цилиндри,помпи
kuger - майстор
kr1100 написа:
И от кое село беше ???
Съвет насочи се към фирми ремонтиращи хидравлични цилиндри,помпи
Този въпрос към мен ли беше?
preslav - майстор
Дано това видео ти помогне да разбереш къде е проблема - https://www.youtube.com/watch?v=JCLt7oeiJFw
nostradame1 - помощник
Благодаря за съветите :)
kr1100 - майстор
kuger написа:
kr1100 написа:
И от кое село беше ???
Този въпрос към мен ли беше?
Не тебе те знам.Драскали сме си на лични :partyman:
Въпроса беше към автора на темата. как да му помогнеш като не знаеш откъде е - да го насочиш към някого.
Хайде пак :partyman:
kuger - майстор
kr1100 написа:
kuger написа:
kr1100 написа:
И от кое село беше ???
Този въпрос към мен ли беше?
Не тебе те знам.Драскали сме си на лични :partyman:
Въпроса беше към автора на темата. как да му помогнеш като не знаеш откъде е - да го насочиш към някого.
Хайде пак :partyman:
Пак съм писал "подмътен" :shock:
nostradame1 - помощник
Аз съм от гр.Лясковец обл.Велико Търново и общо взето съм проверил в окръга,за това я пратих чак в Стара Загора....то и да има кой да ми помогне общо взето не им се занимава,нямам никва идея....Човека от стара загора ми каза че нямал такива клапани,обаче ми се струва че даже и не я е отварял ами просто е видял, че е стара и няма да стане за 5мин.. :-D
  • 1
  • 2

Тема "Проект Водоструйка Помощ! :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: