• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
seawolf - напреднал
Здравейте, въпроса ми е към строителите във форума. В какво съотношение да забъркам пясък, цимент и мозайка да отлея на пода на една стая в селска къща. Пода в момента е на земя и искам да го направя по най-евтиният и бърз начин да е на цимент. Предварително благодаря за помощта.
Andri01 - майстор
1:2:3 Цимент:мозайка:пясък
seawolf - напреднал
Благодаря, ще намаля малко пясъка, че мислех да бъде 4 части :)
Hoвoceлckи - майстор
Това нещо като замазка ли ще бъде? Каква дебелина смяташ да го правиш?
seawolf - напреднал
Сега ще ви кажа какво е положението. Наследих селска къща и понеже едно време се е правил пода на стаята с кал и плява, реших да изхвърля до земя каквото има и да отлея бетон.
В момента всичко е изчистено до земя, отдолу положих стара оградна мрежа, а над нея направих скара от арматура 6 мм. и я повдигнах на около 2 см. с летвички от земата. Реших да забъркам цимент, пясък и мозайка и да го отлея за под на стаята. Пода ще е с дебелина 5-6 см. Бъркал съм бетон и знам как се прави, но не знаех с мозайка как се прави.
В къщата ще се ходи само в топлото време и за мен не е проблем, че отдолу ще остане на цимент, а отгоре ще е мокет. Организирал съм нещата утре на обяд да изчезнем от работа и за няколко часа с трима колеги да се справим със стаята.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Под арматурата сложи поне найлон за влагоизолация
Hoвoceлckи - майстор
Ама той вече я е сложил. Аз бих предложил шлайфан бетон, но явно вече е решено. А и се каза "ефтино".
Ще си позволя да попитам питащия как смята да дозира. Буквално: кофа цимент, 2 кофи мозайка и 3 кофи пясък или по друг начин? Торба цимент, 2 ... мозайка (с какво измерени), 3 ... пясък?
То така не се прави по принцип мозайка. Тя е вид замазка 1-2 сантима. Там пропорцията е 1/1 мозайка/цимент. И се шлайфа (според зависи ... ).
Дървените летвички изобщо не са препоръчителни там. Арматурата се повдига "в движение" с леко повдигане, подръпване, раздрусване малко по-напред от мястото на "наливането". Просто в момента влиза малко материал отдолу.
Това с найлона (или друга по-добра изолация) изобщо не е за пренебрегване!
preslav - майстор
Мозайката обикновено е финиш и се смесва мозайка с цимент - НЯМА пясък! Друг е въпросът ако си решил да правиш замазка, а финишът да е мокет.
miliad - майстор
Мозaйкaтa я слaгa вместо филц, явно.
То товa ще е нещо кaто aрмирaнa зaмaзкa. Бих ти препоръчaл бъркaлaтa с мозaйкa дa ги сложиш зa основa, a зa финиш отгоре тънък слой сaмо цимент и пясък, че с тaзи мозaйкa нямa дa може дa го изпердaшите глaдко.
Hoвoceлckи - майстор
Ако го шлайфат с машина ще стане ... и малко красиво :-D Другия начин (то си задължително - добро вибриране - начукване с малата). Ясно е, че мозайката ще я ползва в случая като дребна фракция чакъл. Ако я има налична (излишна) - добре. Ако я купува ... негова си работа. Пропорцията в случая почти не е от значение (като че ли). Няма да е изложена на външни условия, няма да се ходи директно по нея и мете.
  • 1
  • 2

Тема "Забъркване на цимент, мозайка и пясък." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: