• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Chefo77 - майстор
И един съвет за мокета - под него използвай подложка за мокет. Ще те натовари леко откъм финанси (не е жълти стотинки), но ще ти спести изстъргването на горния слой и постоянното чистене на прахоляка.
jekasus - майстор
miliad написа:
Мозaйкaтa я слaгa вместо филц, явно.
То товa ще е нещо кaто aрмирaнa зaмaзкa. Бих ти препоръчaл бъркaлaтa с мозaйкa дa ги сложиш зa основa, a зa финиш отгоре тънък слой сaмо цимент и пясък, че с тaзи мозaйкa нямa дa може дa го изпердaшите глaдко.
На също мнение.
seawolf - напреднал
Пода на стаята е готов :) Точно както ме посъветвахте за отгоре финиш с цимент и пясък. Благодаря за подложката за мокет. Не съм знаел, че има такива подложки, но сега задължително ще си купя.
Утре по същата схема след обяд ще почистим другата стая, но този път за пода съм купил найлон, след това арматурата и сядаме на маса да направим Симеоновден :-D В събота сутринта отливаме пода на стаята и почивка. Спокойна вечер на всички с най-добри пожелания :)
plamen6703 - майстор
През работно време на заплата си вършите частната работа и даже и Симеончо ще уважите :-D
Каква е тази работа, има ли вакантни места при вас, че и аз търся като при Бай Тошо да работя :lol:
seawolf - напреднал
Най-готино е да си свършиш личната работа през работно време :-D Почивните дни са за почивка, не са за работа :lol:
Подовете на двете стаи са готови, чакат ме още две от понеделник и свършвам с долния етаж :)
Здравейте
тъй като съм любител майстор имам питанка как да се подсилят изронени външни стълби.
на места даже се вижда арматурата
по скоро с какъв разтвор
знам как да направя кофража
мислех си с цимент, пясък и мозайка
дайте идея
Hoвoceлckи - майстор
Кофраж по-скоро не ти трябва. Ще правиш някаква замазка. Циментова такава върху стар цимент, почти със сигурност ще се изрони. Поинтересувай се от "бетон-контакт". Практикувам "грундиране" с флексово лепило (студоустойчиво). Самата замазка - както си я направиш, но инертните материали не я заздравяват съществено. По-скоро са пълнеж. Мозайката се шлайфаше за получаване на гладкост и специфична визия. Стълбите не е особено "здравословно" да са супер гладки. Може и "мита", но едва ли търсиш точно този ефект.
съб юли 18, 2020 3:16 pmHoвoceлckи написа:
Кофраж по-скоро не ти трябва. Ще правиш някаква замазка. Циментова такава върху стар цимент, почти със сигурност ще се изрони. Поинтересувай се от "бетон-контакт". Практикувам "грундиране" с флексово лепило (студоустойчиво). Самата замазка - както си я направиш, но инертните материали не я заздравяват съществено. По-скоро са пълнеж. Мозайката се шлайфаше за получаване на гладкост и специфична визия. Стълбите не е особено "здравословно" да са супер гладки. Може и "мита", но едва ли търсиш точно този ефект.
ефекта който търся е здравина на по късен етап ще търся визия
стълбите са много изронени и без кофраж не съм сигурен, че ще стане.
а с флексово лепило не съм се сещал но може ли да се постигне дебелина на слоя към 4-5см без да се изрони. за бетон-контакта знам
благодаря :o
Hoвoceлckи - майстор
съб юли 18, 2020 3:16 pmHoвoceлckи написа:
Практикувам "грундиране" с флексово лепило (студоустойчиво).
Да речем вместо "бетонконтакт". Идеята е да се нанесе филм, който да не допуска стария бетон да дърпа влагата на пресния.
4-5 см е много дебело. Няма да стане без кофраж. Изобщо - няма проблем да го направиш по този начин (с кофраж и дебелина 5 см), но ще вложиш значително количество материал, ще добавиш една значителна тежест, без необходимост (според мен). Замазка от мозайка се правеше ~1см дебела. Мозайка (камъчета)/цимент - 1/1 обемни части. Би могъл да добавиш някакъв подобрител за здравина (не, че и "без" няма да е здраво).
За визията - ако искаш да изглежда като някогашните мозайки, трябва да я изтъркаш своевременно. Седмица след нанасянето, цимента вече е набрал достатъчно якост, та да не можеш да я изшлайфаш никога.
  • 1
  • 2

Тема "Забъркване на цимент, мозайка и пясък." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: