• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
seawolf - напреднал
Здравейте, нужен ми е съвет за ремонт на въшнни циментови стъпала.
Стъпала са се изронили по ръбовете отпред, а на три от тях липсва вече и горния циментов слой и ще се разрушат.
Мога да си направя кофраж, ще сложа и арматурна мрежа от тази 2мм с точковата заварка.
Не знам какъв разтвор да забъркам и да отлея отгоре.
Другият въпрос, да мина ли стъпалата с бетонконтакт преди отливането или с нещо друго, че да е здраво и на каква дебелина горе-долу да отливам върху стъпалата.
Предварително благодаря на отзовалите се да помогнат.
Hoвoceлckи - майстор
С отливането ... не знам. Тук по най-икономичния и стар вариант си точно за мозайка. Тя се "измазва" (като сантиметър дебелина) не се налива. Ако случайно се навиеш за нея - ще обясняваме повече. Бетон контакт - да. Някога правехме нещо като грундиране с циментово мляко, но сега готовите са по-добри.
seawolf - напреднал
Проблема е при мен, че не умея да измазвам, а в това село няма никой способен да свърши тази работа. Мислех да отрежа две парчета от плоскост и да ги направя като кофраж отпред и отстрани, а отгоре да да налея цимент и пясък и да заглада стъпалото. Това дали може да е вариант, ако не става ми кажи варианта с мозайката и ще търся някой да свърши тази работа.
zz_stefanov - майстор
Ако това което отлееш е тънко пак ще се изронят, в тоя смисъл според мен трябва да се премахне всичко до здраво. Проблема е че често няма добре армирана плоча под стъпалата, а са били отляти директно върху насипа. Точно такива гледам пред магазина на село - наблегнали са на мозайката, а зад нея нищо здраво, няма и стомана. Когато мозайката се е разбила, цялото стъпало го няма.
А това, че не можеш да измазваш - уменията се изграждат, действай смело :)
seawolf - напреднал
Това за рязания камък не съм се сещал, че може да е вариант. В понеделник ще огледам какво предлагат и мисля да бъде с рязан камък. Струва ми се най-лесният вариант за изпълнение :)
miroki - майстор
Като вземах беше 7 лв. на квадрат. Но бе отдавна. Той е цепен камък, гнайс.
chapara - майстор
А височините, ще отидат по дяволите :wink:
Hoвoceлckи - майстор
Най-горната ... Долу малко като площадка ... Абе на мене си не бих си го направил :) Това си е доста играчка, а на на мен лично не ми допада и като визия. Евентуално бих препоръчал някакъв евтин "грес". Обезателно грапав.
seawolf - напреднал
Стъпалата са готови, облякох ги всичките с гранит. За мен беше по лесно да ги облеча с гранит, отколкото да ги измажа.
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт на циментови стъпала" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: