• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте, немога да намеря правилно решение за изравняване на пода между две помещения, коридор с гранитогрес (по-високата част) и спалня с ламимиран паркет. Разликата е 35мм между двете замазки.
Нова циментова нестава, защото е малка дебелината за нея, а и немога да чакам.
Саморазливна не е достатъчно, а и излиза много скъпо за 20мм дебелина.
Фибран под паркет знам че не се слага.
Подложките за паркет също немогат да компенсират.

Ако някой се сблъсквал с нещо подобно ще съм благодарен за всякакви съвети.
Предварително благодаря.
wanderer - специалист
наскоро повдигах ниво 6 - 8 см с тивит. доволен съм от работата с този материал. десетина квадрата си ги направих с бъркането и полагането абсолютно сам. не виждам защо да не стане и за твоята дебелина. има някои особености, които ми направиха впечатление, но това можем да го разискваме ако евентуално се спреш на тивит-а
krismarg - специалист
Що да не се слага фибран. Проблем е ако имаш тежки мебели на крачета. Иначе 2 см подов ще ти свържи работа.
Ами точно заради тежкото обзавеждане, мисля че след време може да почне да поддава, размества, стърже на снадките (спалня е има динамични товари), колебая се :sad:
Колкото до Тивита и той се полага на минуимум 50мм.
wanderer - специалист
възможно е, не съм го догледал това. ако е по тънка вероятно ще пукне, не се сещам за друг проблем. не че аз нямам тук там пукнало около майките. ама не ми дреме, ще е под паркета. имам друга стая с фибран под паркета, и доста тежко легло и гардероб. мерил съм, и наистина леглото е "натиснало" фибрана.
wanderer написа:
възможно е, не съм го догледал това. ако е по тънка вероятно ще пукне, не се сещам за друг проблем. не че аз нямам тук там пукнало около майките. ама не ми дреме, ще е под паркета. имам друга стая с фибран под паркета, и доста тежко легло и гардероб. мерил съм, и наистина леглото е "натиснало" фибрана.
Това с фибрана беше много полезна информация. Благодаря wanderer
tarlyo - специалист
ОСБ? 2х16мм. Или фибран +ОСБ за по-леко. ОСБ-то би трябвало да разпределя тежестта по равномерно.
И на мен ми се струва,че OSB-то май е единственият вариант за основа, но мин. 18мм. Но под него какво? Дървена скара, трябва да са някви летвички от по 15мм - несигурна работа!
miliad - майстор
Два слоя плоскости една върху друга, но редени на кръст една спрямо друга. ОСБ, гипсофазер избери си нещо.
Ето нещо: http://www.misiamoiatdom.com/98-%D0%B8% ... 0%BE%D0%B4
А знаете ли дали гипсфазера може директно да се залепи към замазката, дори ако е необходимо и да се направи самонивелираща 2мм преди това?
Някой ако е полагал OSB, има ли вариант да почне да бие на кухо да скърца и т.н.?
  • 1
  • 2

Тема "Изравняване на под м/у помещения без циментова замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: