Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
lakom4oo - напреднал
Здравейте, онзи ден ми протеч епералнята от маншона на вратата и по точно между маншона и барабана има струйка. Някой да му се е случвало такова нещо? И как си е решил проблема? Иначе отворих казана почистих и уплатнението и казана от разни боклуци но няма ефект.
MamaMy - майстор
На една чисто нова пералня от Техномаркет се наложи да правим ремонт веднага след монтажа. Ако бях сам щях да я зарежа, но собственика ме убеди, че сме на 30 км от магазина и ще го проточат ремонта с месеци. Оказа се, че люка не ляга точно. Разхлабихме болтовете на пантата и с няколко проби го наместихме да си легне точно по маншона.
lakom4oo - напреднал
Ама теча при мен не е откъм вратата а откъм барабана тече между барабана и уплътнението.
MamaMy - майстор
Сорри, да не е изгнил казана по ръба? Едно време на Перлата лепихме уплътнението към казана с Хелметекс. Сега вече има силикон. Купи един автомобилен за 3 лв за охладителната система и намажи по цялата повърхност на контакта преди да стегнеш скобата. Не слагай от червения, а от черния. Червения е само термоустойчив и не е ясно как ще се държи с праховете за пране.
Hoвoceлckи - майстор
:?
lakom4oo написа:
отворих казана почистих и уплътнението и казана от разни боклуци но няма ефект.
Как го отвори казана? Този теч сигурен ли си, че не е от дупчица в маншона и да се стича?
1. "Откопчаваш" го от предния панел на пералнята и го преглеждаш много внимателно за следа от стичала се вода (от външната страна).
2. Разтягаш го с едната ръка и с другата натискаш с пръсти, обхождайки го ...
kozl - майстор
lakom4oo написа:
Здравейте, онзи ден ми протеч епералнята от маншона на вратата и по точно между маншона и барабана има струйка. Някой да му се е случвало такова нещо? И как си е решил проблема? Иначе отворих казана почистих и уплатнението и казана от разни боклуци но няма ефект.
Сигурен ли си, че от там е теча? Аз на Канди от 1980 г. съм сменил няколко маншона поради протриване в гънките им.
Какъв е казана? Има ли стягаща скоба към маншона?
lakom4oo - напреднал
Казана е пластмасов опипах му ръба добре всичко е гладко маншона уж го гледах добре не ми направи да има нещо нередно и ми изглежда мек за годините си. Цепка по маншона никъде не видях.

Тема "Теч на пералня от маншона на вратата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: