Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
kozl - майстор
Дошел техник, отворил печка, и констатирал смяна на ключа, но тъй като нямал оставил бележка за ключ да се дири нов.
Аве по-дбре е да се дири ключ със стария такъв, но и с беляжката стана.
Смених ключа неподготвен. Кабелите са сглобени в букса, смяната е елементарна. Ключа имаше нагар на някои от пиновете, както и в буксата. Нагорелите "женски" части в буксата ги стиснах с клещи.
Фурната тръгна, обаче в къщи проверих ключа. Нагар има по съединителните клеми. В самите превключватели няма и всичките дават контакт.
Та сега въпроса е какви клеми като марка да търся и откъде, че последно купувах някакви боклуци :?
kozl - майстор
Прикачен файл:
Etiket_1.jpg
Etiket_1.jpg (56.3 KиБ) Видяна 3190 пъти
Прикачен файл:
ключ E775W.jpg
ключ E775W.jpg (91.19 KиБ) Видяна 3190 пъти
Клемите трябва да са под формата на буква "Г", но не намерих такива и използвах прави.
М-у другото ъгловите клеми с какви клещи се кербоват?
Изображение
А тези с какви клещи се кербоват :?
kozl - майстор
Изпробвано с местата на цветните точки (червена, синя, бяла), резултата отчайващ.
Може би трябва в леглата към дръжката под резачката на болтове :?
А да сетих се:
При посещение в Щайгенберген поисках клещи за тези клеми (накрайници).
Прикачен файл:
klemi_b1.jpg
klemi_b1.jpg (17.22 KиБ) Видяна 3135 пъти
Продадоха ми клещи за такива клеми, но констатирах чак у нас.
Прикачен файл:
klema_a2.jpg
klema_a2.jpg (15.4 KиБ) Видяна 3136 пъти
Следващия път ще поискам продажба с демонстрация :lol:
novgradski - специалист
Преди години когато правихме продукция за Германия -господата си бяха пратили и клещи за кербоването на кабелните обувки .За всяко сечение пресформата е стъпаловидна
-по- малката за проводника и по-голямата за тази част - с изолацията.
Нещо като това:
Прикачен файл:
klesti.jpg
novgradski - специалист
...изглежда тогава сме карали с неподходящо и понеже сега съм на такава вълна (клещи- наложи се да почета малко) -вече има и различни производители и с различни накрайници, "с" (цветните точки) и "без" изолация примерно:
Прикачен файл:
CT-brand.jpg
CT-brand.jpg (54.32 KиБ) Видяна 3000 пъти
...мисля че снимката може да помогне на някого и да си избере с какви челюсти да са клещите (а производителя - определя сам),пък печката сигурно отдавна работи.
kozl - майстор
Печката работи, въпреки, че не ми хареса начина, по който стана.
Благодаря за информацията. Това което си намерил е полезно и си мисля дали да не се създаде нова тема за накрайници и клещи за кербовка, защото лично аз изхвърлих поне две от клещите за кербовка, понеже не даваха положетелни резултати. А имам около две шепи "обувки" от изолираните, които пък не успях да намеря начин да кербовам качестено.
plamen6703 - майстор
Много добра работа ми върши това и налага ли се на човек да кримпва в ежедневната си деийност е незаменим инструмент https://klewi.pazaruvaj.com/knipex/klew ... 390583655/ Както се казва в такива случаи, кеф ти риба, кеф ти паламуд :wink: :partyman:
kozl - майстор
Kнипекса за кои накрайници е? За момента имам 3 Книпекса за водопроводни цели и съм мноо доволен. Имам и два ключа сделано в СССР, които са видели мноо зор, но са твърде по-неудобни за работа от Книпекса.
Като имам в предид, че за CT230 вече имам две изпробвани клещи, също така имам СТ301Е, с което кримпвам накрайници с тръбичка, а имам и още едни универсални с диафрагма за накрайниците с тръбичка. И така остана да реша с какво се кримват изолираните накрайници.
А може би проблема е в самите накрайници. През изолацията мисля не може да се очаква ламарината да се фалцова. Според мен се разчита само на пресоване, поне с изпробваните клещи от вида СТ301W като напънах жицата и се разедини от клемата. Похарчих няколко клеми и ни ми аресва. Пробвах с СТ301N здравината се получи, но се разцепи изолацията.
А за ъгловите клеми (СТ230) пък какви трябва да са клещите :?
plamen6703 - майстор
Тук има една кратка реклама на клещите и някои клеми https://www.youtube.com/watch?v=aRs6vWDLagA

Тема "Kлюч от готварска печка Горение E775W (10 положения за фурната)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: