Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте, реших и аз да си обработвам дворчето сам и от днес съм горд собственик на мотофреза Гардения 500B3M , 7 к.с. Запалих я веднага, закачих едно малко ремарке и я подкарах, притесняват ме 2 неща, първо пуши адски много от ауспуха или поне мисля, че е от него, черен дим. Не спря да пуши през цялото време, освен това имам чувството, че се движи страшно бавно, независимо дали съм на 1 или 2 , е по-бавно от колкото да вървя пеша. Смятате ли, че това е нормално?
kotarankat - специалист
Здравейте, колега!
Имам същата мотофреза от няколко (2-3) години, а баща ми има от 4-5 години . Моите наблюдения са, че пуши черно когато се забавя да върна смукача, та да не би това да е проблема. Да не би смукача да е дръпнат. Относно скоростта на придвижване - нямам наблюдение, понеже я качвам на ремаркето и я разкарвам с колата.
Поздрави и успех!
DMN - майстор
kotarankat написа:
Моите наблюдения са, че пуши черно когато се забавя да върна смукача, та да не би това да е проблема. Да не би смукача да е дръпнат.
+1
krasi92 - майстор
Нямам мотофреза но имам други уреди които си имат инструкции за употреба и там нещата са описани добре.Ако има отклонения от описаното в инструкцията се връща на продавача за отстраняване на проблема
Илчо Илиев - майстор
erosbg написа:
Здравейте, реших и аз да си обработвам дворчето сам и от днес съм горд собственик на мотофреза Гардения 500B3M , 7 к.с. Запалих я веднага, закачих едно малко ремарке и я подкарах, притесняват ме 2 неща, първо пуши адски много от ауспуха или поне мисля, че е от него, черен дим. Не спря да пуши през цялото време, освен това имам чувството, че се движи страшно бавно, независимо дали съм на 1 или 2 , е по-бавно от колкото да вървя пеша. Смятате ли, че това е нормално?
Колега, най-добре виж някой , който има такава(китайска) фреза да ти покаже някои неща,а и от където я взе, не я ли запали там, да видиш какво вземаш,а и до колко разбираш от такава и изобщо техника...
Моята я получих с куриер и нямаше масла,беше на късмет какво ще се случи,но въпреки яката експлоатация, машинката си работи без проблем...
Относно скоростта, на 2-ра се движи с около 10-12 км/ч, но е възможно, както предположи колегата по-горе, ако не си върнал смукача и мотора не работи в нормален режим,и да не вдига нормани обороти..
Моята фреза изпушва, но за кратко, само ако съм я наклонил силно на страни (при смяна на мотики с колела, почистване на мотики) и явно влиза масло над буталото и докато го изгори изпушва, но е за секунди...

П.п. В профила има поле местонахождение, ако повечето го попълваха, щеше да е по-лесно да се помогне....
Пиши от къде си, ако си близо до някой колега, който има познания по въпроса, ще мине да види за какво става дума...

Тема "Проблем с мотофреза Гардения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: