Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
mkotsev - помощник
Здравейте имам следния проблем с котела за парно. Както съм написал той е Bisolid Saver C 45kw комбиниран на дърва и пелети. Проблема е следния : пуска се нормално няма никакви проблеми, обичайно температурата на водата е 20C. Настроен е на 70C да се изключи и като падне на 55C (температура на топлата вода в котела) да се изключи. Така набира от 20 до 69C за 40 минути горе долу, като се пусне да речем в 16:30 до 17:10-15 вече е на 69C. Обаче тук идва проблема настроен е на 70 градуса да се изключи но стой постоянно на 69 градуса и шнека пуска пелети постоянно. Не може да премине тези градуси, дали ще е настроен на 80 градуса , 70, 65 пак стой един градус под настройката и не ще да го мине. Какъв може да е проблема? Мога да снимам в процеса на работа дисплея като винтелатора при 69 градуса работи на 50-60% а огън-а варира докато пуска пелети между 60-85%. Докато набира температура от 40 до 68 градуса процента на огъна е межу 75 и 92%. Следователно аз не правя никаква икономия от този пелетен котел а ме вкарва в ужасен преразход. Просто не мога да си обясня, как ще може да загрее водата от 40 до 69 градуса за 15 мин а от 69 до 70 ще стой 1 час работещ и няма да може да я премине тази температура. Помещението което отоплявам е около 120 квадрата, радиаторите са 120 глидера алуминиеви Н500 мисля, че бяха. Пелетите са букови не мога да разбера къде е проблема и моля за помощ.
bat_danio - специалист
A според мен първо ви е висока температурата при постоянно отопление. Второ тя горелката има модулация най- вероятно и това е идеята да гори на минимално а не да пали и гаси. Апропо аз зада нямам проблеми от тоя сорт(пелетни) същия котел го думкам на донбас и дърва и проблеми с презазход нямам само с липса на тяга в топло време като днес ( сутрин 3 следобед 18 външна Т) Обема на котела позволява да се напълни с дърва(въглища) сутрин горелката за ги запали в 16;30ч например при достигане на 50Ц да загасне горелката и дървата и кюмура да подържат безпроблемно висока темтература докато свърши бункера в продължение на 5-8 часа зависи как и с какво се набута.

Затваряте ли клапата на задния капак която прави котела многоходов да не е вдигната.
mkotsev - помощник
bat_danio написа:
A според мен първо ви е висока температурата при постоянно отопление. Второ тя горелката има модулация най- вероятно и това е идеята да гори на минимално а не да пали и гаси. Апропо аз зада нямам проблеми от тоя сорт(пелетни) същия котел го думкам на донбас и дърва и проблеми с презазход нямам само с липса на тяга в топло време като днес ( сутрин 3 следобед 18 външна Т) Обема на котела позволява да се напълни с дърва(въглища) сутрин горелката за ги запали в 16;30ч например при достигане на 50Ц да загасне горелката и дървата и кюмура да подържат безпроблемно висока темтература докато свърши бункера в продължение на 5-8 часа зависи как и с какво се набута.

Затваряте ли клапата на задния капак която прави котела многоходов да не е вдигната.
Беше настроена на 65 градуса но пак държеше 64 без да я минава. Да има модулация но тя не ме устройва от гледна точка на горенето. Би трябвало лесно да достига 70 градуса и да загасва и в продължение на 1 час докато застине до 55 да не се пуска нали от това идва икономията? После за 20 мин пак да дигне 15 градуса и да се изключи пак за час? Клапата отзад е затворена. Дърва не слагам само на пелети се отоплявам. Въпроса е как да мине тия прословути градуси и да загасва горелката. Това не мога да си обясня. Също така мисля че пелетите не ги изгаря изцяло остава доста пепел в пепелника.
bat_danio - специалист
Пепелта е сиво бяла, черно ако има тогава са овъглени пелети т.е неизгорели. Икономията идва от малка порция и подържане на ниска Т на водата достатъяна да се подържат комфортни градуси в помещенията. Пали гаси е само разход не е икономия. Има много теми за пелети и много препатили включително за тоя котел. Аз съм сигурен че котлето нее най-подходящия котел за икономия на пелети особенно нискокачествени ако са. Избрах го зада горя дърва и донбас и съм доволен.

Тема "Комбиниран котел за парно Bisolid Saver C 45kw" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: