Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Shift - специалист
Здравейте!
Тъй като гаража е тесен, а ми е трудно да държа 4-те летни/зимни гуми в мазата обмислям направата на рафт над колата надлъжно в гаража, на който да слагам легнали гумите. И тук идва въпроса - как е най-добре да се направи? Мислил съм с анкери с вътрешна резба в тавана и шпилки по 50-на см. от тях, а в долната част нещо здраво, което няма да се огъне от тежестта на гумите /без джанти са/. Желателно да е стабилно закрепено, за да не намеря накоя сутрин гумите на предната седалка на колата. :lol:
Бихте ли помогнали с идеи?
EDI - майстор
Сегментни анкери в тавана и шпилки 10, 12 мм.На шпилките отдолу нахлузваш разпробити ребра от дърво, винкел или каквото имаш, отдолу ги подпираш с шайби и гайки.Така си ригулираш и височината на рафтовете.Рафтовете от дъски.Аз така си правя рафтове за дървения материал и другите натурии в работилницата.
valyodalgia - напреднал
EDI написа:
Сегментни анкери в тавана и шпилки 10, 12 мм.
Как хващаш шпилките към сегминтните анкери?
EDI - майстор
Правя им на шмиргела или с флекса две фаски на около 1 см от края на анкера, за да може да влезе гаечен ключ и така ги натягам.Става и с две натегнати гайки пак на 1-2 см от анкера, по-бързо и лесно е, ако не ти се пили.После гайките си остават там.
Динев написа:
Изображение
До колкото знам този начин за съхраняване на гуми не е за препоръчване. По-добре един лост да минава през централния отвор на джантата, а гумите да не "лежат" така както тези на снимката...

Тема "Направа на "висящ" рафт за гуми /гараж/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: