Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
maddoktor - специалист
Здравейте
Подариха ми една хлебопекарна Clatronic на която бяха заяли двете бъркалки и не можеха да се извадят от осите .
Купих си вана и я ползвах доста време но дойде един прекрасен момент в който едната бъркалка се върти по-трудно и при замесване на моменти се чува мотора да бачка , а лопатките не се въртят.
След оглед видях че на единият ремък му липсват зъбите . После видях че на дъното на машината двете оси които въртят бъркалките на ваната трудно се въртят .

Та от къде мога да се снабдя с нетоксична грес за смазване - която се използва в машините за хранителни цели и да издържа температурата докато се приготвя хляб .
romanpm - майстор
Не съм чувал за такава "грес " , но едва ли е необходима ! Нали там се нагрява , мисля че е с бронзов лагер и тефлонови уплътнения . Нужно е почистване :roll:
MamaMy - майстор
Най-екологичната, високотехнологична и с висока трайност хранителна смазка се казва свинска мас. Баба ми си мажеше чекръка на времето с нея за да се върти по леко и да не скърца :lol:
maddoktor - специалист
romanpm написа:
Не съм чувал за такава "грес " , но едва ли е необходима ! Нали там се нагрява , мисля че е с бронзов лагер и тефлонови уплътнения . Нужно е почистване :roll:
Така са си бронзови втулки и прегорели тефлонови уплътнения ( разговорно => шайби ) . Но след като разглобих внимателно - успях да спася 2 от 4 уплътнения . Имаше следи от някакъв вид смазка . Но може да е от годините използване - нямаше ръжда .

Относно свинската мазнина - тя се топи и няма да се задържи там където ще се сложи .

Иначе използвах 1 микрон диамантена паста за полиране да почистя самите оси и втулки . Сега се въртят добре като се завъртят с пръсти .

Само да запитам - самата втулка дори че няма топчета - си е пак лагер ( плъзгащ ) и за да се елиминира триенето се използва някакъв вид смазка - дали течна или твърда ( според ситуацията )
Antonii - майстор
Има такава смазка и на външен вид изглежда като свинска мас.
Вижте в някой сервиз на Саеко, че с такава се смазват механизмите на кафеавтоматите.
maddoktor - специалист
Antonii написа:
Има такава смазка и на външен вид изглежда като свинска мас.
Вижте в някой сервиз на Саеко, че с такава се смазват механизмите на кафеавтоматите.

Благодаря за информацията . Ще поразпитам .
lov - майстор
Има една камара греси и масла които се ползват за хранително вкусовата промишленост. Линка не е реклама и е само примерен а и ми беше по лесно да потърся това което ползвам. Има още доста фирми които произвеждат такива специални смазочни материали.
http://www.masla-roto.com/%D0%BF%D1%80% ... sida-hts-2
По принцип не са кой знае колко скъпи а и има картуши по 400 грама но това е много нещо и не си заслужава да се купува за една хлебопекарна. За това наистина разпитай техниците в някое предприятие което се занимава с храни. Не може да нямат и едва ли ще ти откажат да ти отсипят една супена лъжица. Само искай да е високо температурна.
п.п. Със свинската мас става но ефекта е краткотраен. И най важното е да са наред уплътнителите. И от двете страни на лагерното тяло има уплътнения. От към казана е семеринг заедно с едни тефлонови шайби а от долу са само тефлонови. И към същата грес може да се добави и малко графит на прах.

Тема "Ремонт на Хлебопекарна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: