Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Привет на всички. Новорегистриран съм във форума и много се надявам да дадете съвет . И така : Имам около 90 м2 некачествено ново асфалтирани площи - малко паркомясто и алея. Асфалта е недобре утъпкан , негладък с едри камъчета - от долу има относително здрава бетонна настилка . Има ли начин по които мога да го загладя на по неравните места и да го заздравя . Видях веднъж как подобен асфалт , едни "майсторчета" го заляха с нещо като битум и да ви кажа честно ситуацията значително се подобри .

Моля , дайте съвет ?
preslav - майстор
гершо написа:
Привет на всички. Новорегистриран съм във форума и много се надявам да дадете съвет . И така : Имам около 90 м2 некачествено ново асфалтирани площи - малко паркомясто и алея. Асфалта е недобре утъпкан , негладък с едри камъчета - от долу има относително здрава бетонна настилка . Има ли начин по които мога да го загладя на по неравните места и да го заздравя . Видях веднъж как подобен асфалт , едни "майсторчета" го заляха с нещо като битум и да ви кажа честно ситуацията значително се подобри .

Моля , дайте съвет ?
"Асфалтът е лепкава, черна и полутечна маса, съставена основно от битум. Той се получава при обработка на нефт. Много често под „асфалт“ се разбира асфалтобетон, най-често смес на асфалт, пясък и трошен камък, използван за настилка на пътищата. В тази смес асфалтът играе роля на свързващо вещество, което слепва отделните части." Чакаш лятото, грееш и трамбоваш, ако не се получи преасфалтираш.

Тема "лош асфалт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: