Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте! Смесителят на душа не пускаше топла вода. Успях да отвия главата и установих, че има прегънато и скъсано уплътнение с форма на фуния. Въпросът ми е дали може да се смени това уплътнение (или да го премахна напълно, ако е възможно) и защо само на единия отвор има такава фуния. След като скъсах закъсаната гума сега водата тече, но слабо.
Прилагам снимка, надявайки се да стане ясно за какво става дума. Ръкохватката също не се движи плавно, а с прещракване...предполагам че е за смяна?

Прикачен файл

bateria.jpg
lyubohar - майстор
Като я гледам си е баш за смяна.
И мен ме чака една доста трудна за въртене подобна глава.
Тя главата сигурно си е за смяна, но това на двете снимки е към смесителя... не знам там дали може да се сменя нещо лесно.. Или е част от самата глава?
kozl - майстор
Сменях стенен смесител (душ батерия) на Видима работила около 10 г. Такива подобни гуми извадих някъде при ексцентриците. Служат за обезшумяване - вероятно, обаче се бяха разпаднали. За това предполагам, че тази гума не е част от главата. Там има широки "О" пръстени. Махай, почисти тези остатъци от фунията и пробвай главата.
mutibg - напреднал
Здравейте,
на мивката смесителя издаваше едно свистене при пуснане на водата и след разглобяването установих че ина нещо като полепнали частици по него. В железариите се продават такива смесители и цената е около 10-15 лева. След смяната всичко беше наред.

Тема "Запушен смесител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: