Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
rorik - специалист
На две места е пропаднала основата . Основата е реден камък и камъните са изпаднали и оградата се е наклонила.
Искам да върна камъните . Отдолу да сложа по голям камък , после дребните и да запълня с цимент ,отгоре пак голям , дали ще стане?
Баш Майсторо - специалист
Можеш ли да покажеш снимка? На долу ли пропада или на страни се е наклонил дувара? :partyman:
rorik - специалист
Баш Майсторо написа:
Можеш ли да покажеш снимка? На долу ли пропада или на страни се е наклонил дувара? :partyman:
Благодаря за отзива!
От външната страна е тротоар с плочки, от вътрешната е двора ми. От вътрешната са се разхлабили по дребни камъни и са се разсипали.
На първо време мисля да подложа един по голям камък, докато се пооправи времето. Наклонил се е към двора.После , мисля да да подпра с някакъв лист здрава ламарина над камъните , под тухлите и да опитам да върна наклона , като периодично повдигам. После , платно и наливане цимент?
На други две места от външната страна се е вкоренила черница, напръсках я с раундъп, , с какво да инжектирам корена че да изгние по бързо?
rorik написа:
На други две места от външната страна се е вкоренила черница, напръсках я с раундъп, , с какво да инжектирам корена че да изгние по бързо?
- Нафта
или
- Направете силен разтвор на готварска сол в много гореща вода и поливайте. Трикът работи безупречно и, освен че ви излиза евтино, не вредите на почвата, защото солта си е екологично чист продукт.

Тема "Ремонт на тухлена ограда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: