Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
malgitobi - специалист
Здравейте!
Можете ли да ми препоръчате мазилка, която е лесна за къртене(разбиване), но не стяга за 10 секунди като гипса?
Трябва ми нещо, което да остане в състояние за мазане поне 5 минути.
mitko64 - майстор
Eто тези съм пробвал https://www.weber.bg/interiorni-boi-i-s ... lovka.html и http://www.baumit.bg/products/shpaklovk ... rande.html и съм доволен, имаха отворено време поне 40 минути. Имаше и някаква на Кнауф, сиво-розова стои, но не си спомням точно наименованието, беше много добра. Проблемът е че визирам все 20- 25 килограмови опаковки, за по малки количеста не се сещам какво да препоръчам. Имаше някакви по 5кг. на Боро, но не съм доволен.
kozl - майстор
malgitobi написа:
Здравейте!
Можете ли да ми препоръчате мазилка, която е лесна за къртене(разбиване), но не стяга за 10 секунди като гипса?
Трябва ми нещо, което да остане в състояние за мазане поне 5 минути.
Щом питаш за мазилка и гипс - машинна гипсова мазилка. Примерно.
MamaMy - майстор
Може би колежката пита за сатен гипса. Това е бавно съхнещ гипс за шпакловка и фугиране на гипскартон и мазилка. :?
И истинския гипс въобще не е лесен за къртене. Спрямо хоросана е двойно по твърд според мен.
malgitobi - специалист
MamaMy написа:
Може би колежката пита за сатен гипса. Това е бавно съхнещ гипс за шпакловка и фугиране на гипскартон и мазилка. :?
И истинския гипс въобще не е лесен за къртене. Спрямо хоросана е двойно по твърд според мен.
Благодаря Ви, ще пробвам със сатен гипс.
EDI - майстор
Пробвай и с гипсово лепило.
preslav - майстор
EDI написа:
Пробвай и с гипсово лепило.
EDI, гипсовото лепило изобщо не е лесно за къртене, след ден-два дори е трудно за шлайфане, но иначе е незаменимо за фуги и всякакви "натоварени" повърхности.
Към автора на темата - ползвал съм бяла шпакловка на циментова основа, но изрично на торбата си пишеше, че е само за вътрешна употреба. Стои като гипс, лесно се шлайфа, лесно се нанася, отвореното време е повече от 20 минути, а на следващия ден може да се положи втора ръка - не знам дали все още има румънско DANKE на пазара, но аналози не може да няма.
Баш Майсторо - специалист
Ако трябва да е по - груба мазилка/шпакловка има на Кнауф, Булгипс-Старт или Ротбан, имат достатъчно отворено време за работа и не са кой знае колко трудни за къртене. Ако ти трябва фина шпакловка има много, колегите са казали. А защо ти е да я къртиш? Ако пък смесиш строителния гипс със сатен ще имаш достатъчно отворено време за работа в зависимост от пропорциите, колко бързо-бавно да стяга, но нанесена вече такава смес на стената дърпа бързо и можеш да повтаряш следваща ръка почти веднага след първата.
kozl - майстор
Чудя се защо се хванахте за шпакловката?
malgitobi написа:
Здравейте!
Можете ли да ми препоръчате мазилка, която е лесна за къртене(разбиване), но не стяга за 10 секунди като гипса?
Трябва ми нещо, което да остане в състояние за мазане поне 5 минути.
Първо в цитата няма шпакловка.
Второ шпакловка и къртене (разбиване) :? Колкото и здрава да е шпакловката тя не е пълнеж и дебелината трябва да е в мм.
За пълнеж от край време се ползва варо-пясъчна мазилка. По-лесна е за къртене от гипса и вароциментовата мазилка.
Сега масово се работи с готови смеси за машинна мазилка, които имат достатъчно отворено време за нанасяне и не стягат бързо като гипса. Нанасят се на пластове към 2-3 см. Обаче са по-здрави от варо-пясъчната мазилка.
Гипсовото лепило съм ползвал като ремонтен пълнеж и то на доста дебели пластове, но то действително има здравина и е неподходящо за "лесно къртене".

Тема "Алтернатива на гипса?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: