Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Приятел с прелестната си дъщеричка се обърна за помощ - горепосоченият уред отказва да работи както трябва. Не съм се занимавал досега с подобни ултразвукови джаджи и моля за помощ - ако някой случайно намери схемата му - нека да ни помогне с бебока...че и сестричката и вече е на път :)
hidrazin - майстор
Такова животно като схема за тези неща няма.
Ремонтира се симптоматично (ако е възможно) както други техники без схема.
Най-добре в сервиз от хора които са се занимавали със същите или подобни неща.
Пък и имат голяма практика.
Иначе - отваряш, гледаш, хвърляш в кофата за боклук и бягаш към магазина.
:partyman:
P.S. И CROWN не е производител.
Това е локална търговска марка регистрирана в България.
Те поръчват техника обикновено нисък клас от завода VESTEL в Турция за веригата магазини "Зора".
lov - майстор
Играл съм си с няколко такива и на всичките беше заминал излъчвателя. както казва колегата лечението е според симптомите. Ако се опитва да разпрашва но не успява на 100% е излъчвателя.
Нищо чудно да е направен в Турция, но офицално на кутията пише, че е произведен в Китай. Още не мога да го пусна, защото и потенциометърът 2К7 с ключ се предаде при отварянето на кутията (прекъсна единият край на веригата за включване на нисковолтовата верига). Високоволтовата(220V) е включена директно в мрежата чрез щепсела.
Имам съмнение и за рид-контакта, който изключва уреда при изчепването на водата в резервоара - изглежда почернял. Пък и не съм сигурен дали е нормално отворен или затворен - не знам как да го проверя. Затова ми се искаше схема, за да съм сигурен за начина на действие. Има и един неясен транзистор - може би е генераторът на разклащащата честотта? За пиезокварца ще мисля накрая. В магазина на "Поп Богомил" ми показаха подобни кристали, но като не знам параметрите...
lov - майстор
Рид ампулата се мери с мултицет и магнит. Рядко се срещат такива с нормално затворени контакти. Даже само съм чел че има и такива. Не бързай да бараш по електрониката защото там както обясняваш не си много в час. На пръв поглед е проста схема но си има тънкости. А ако не успееш да се справиш изтърбушваш всичко и си монтираш един такъв излъчвател. :-D
https://www.aliexpress.com/w/wholesale- ... &CatId=625

В него си има всичко. Следи си нивото на водата че даже има и с диодчета да мигат и забавляват децата. :lol: Трябва да му подадеш само 24 волта прав ток. Може да си го ползваш и бе всякакви кутии. Слагаш го в една купа и гледаш вулкан от воден дим.
vlax - майстор
lov написа:
Рид ампулата се мери с мултицет и магнит. Рядко се срещат такива с нормално затворени контакти. Даже само съм чел че има и такива. Не бързай да бараш по електрониката защото там както обясняваш не си много в час. На пръв поглед е проста схема но си има тънкости. А ако не успееш да се справиш изтърбушваш всичко и си монтираш един такъв излъчвател. :-D
https://www.aliexpress.com/w/wholesale- ... &CatId=625

В него си има всичко. Следи си нивото на водата че даже има и с диодчета да мигат и забавляват децата. :lol: Трябва да му подадеш само 24 волта прав ток. Може да си го ползваш и бе всякакви кутии. Слагаш го в една купа и гледаш вулкан от воден дим.
"lov" това подчертаното ще се направим,че не сме го видяли,ще сметнем че е от недоглеждане в бързината да пишеш. :-D
lov - майстор
Айде вкарайте ме ако искате в бисерите. Цяла сабалям обяснявам за едно нестандартно решение на една автоматика за управление по ток. И явно пусти токове са ми все в главата. :lol: Па понеже тука има един неверник и ще рече пак бягаш по тъча./не визирам теб де/. Та утре мога да снимам и показвам с какво съм се набутал да правя и най вече да претаковам дявола. Та даже и клипче ако трябва ще снимам. На теб даже може и да е интересно.

Тема "Овлажнител ултразвуков CROWN RN-1014" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: