Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Росен87 - специалист
Имам пералня whirlpool fwf-71253e и отскоро почна да капи долу до предното ляво краче. Не съм много сигурен кога точно почва теча но според мен е когато почне да изхвърля водата защото теча не се появява веднага след като почне да пере а към средата на програмата си. Дойде един техник стоя малко тя пред него не течеше каза че може би се олива от горе сандъчето където се слага прахът и просто да съм и да съм и вдигнел леко предната страна на пералнята за да не се олива . Така и направих отред ми е сега с около 1 см по високо от колкото отзад но пак си капе. Отдолу гледа че има капки по балансиращата тежест но като махна капака на пералнята съда за прах и маркуча който води до барабана са сухи. Знам че така на сляпо е трудно да се каже но все пак ако може някакви идеи за решение на проблема?
Благодаря.
plamen6703 - майстор
Така на сляпо варианта е да повикаш отново техника и не на сляпо /може и на сляпо/ да се хване и да открие теча. Другият вариант е да се хванеш да огледаш пералнята и да откриеш ти теча и да опиташ да го отстраниш. Има и вариант да изчакаш да се включат форумните врачки и да отгатнат мястото на теча от пералнята :partyman:
kozl - майстор
Гледам я на снимка тази пералня, но къде и е филтъра. На други отпред в ляво се намира филтъра, а зад него помпата за изпомпване на отработена вода. Много вероятно е да прокапва семеринг на помпата.
ESPACE - майстор
Пак я загледай и ако теча се появява при първата центрофуга то 90% е проблем с гофрето което свързва казана и отделението за прах. И по точно връзката казан-гофре. Но все пак пералнята е при теб, огледай внимателно. при теч винаги остават следи.

Тема "Пералня Whirlpool теч." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: