Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
mar80 - специалист
Здравейте, проблема е следния: При достигане на центрофуга ми дава грешка F8. Къде да търся проблема?
MamaMy - майстор
Проблема е някъде в пералнята. Евентуално може и потребителя да е виновен. :)

ПП Пише, че не грее нагревателя. Виж да не би да е почнал да охлажда!
mar80 - специалист
Аман от умници във форума
plamen6703 - майстор
Извади щепсела, завърти го и го включи на другата страна, това можеш да направиш и да видиш дали ще има промяна. Има или няма промяна, проработи или не, щом питаш какво да правиш значи нещата клонят към посещение от сервизен техник да реши проблема :partyman:
kozl - майстор
mar80 написа:
Здравейте, проблема е следния: При достигане на центрофуга ми дава грешка F8. Къде да търся проблема?
А остава ли вода в казана като спре преди центрофугата?
Провери си пресостата.
mar80 - специалист
А остава ли вода в казана като спре преди центрофугата?
Провери си пресостата.[/quote]
Не остава вода. Пресостата ще го погледна утре.
mar80 - специалист
Грешката си я дава и след завъртане на щепсела. Когато включи центрофуга завърта за 5-6 секунди, спира и дава грешка F8, а помпата продължава да точи докато не я изключа от щепсела. Бутоните не реагират, когато мигат двете лампи за грешката.
kozl - майстор
Аз имам лирпул в гаража, без дисплей. По некое време започна да се държи по подобен начин. Реших да я карам на сервиз, но в няколко сервиза ми дадоха срок за ремонт повече от месец, с което ме отказаха от ремонт и от тогава съм с електролукс. Като намерих време разкостих лирпула. Пресостата проверих с леко духане за превключване, но като го закачих и пълних казана по нива нещо се шашкаше. Преди да търся нов обаче проследих пътя на хидро - пневматичната връзка и достигнах до един съд, който бих описал като лабиринт. Този съд беше се натъпкал с каша, вероятно с произход от перилните препарати. След почистване на съда, ама не беше лесно, че трудно се бърка, пералнята я тествах успешно на 2 пранета и после я опаковах и остана в резерва в гаража.
Провери пресостата при какви нива какви сигнали подава. Ако пресостата не подава сигнал за ниски нива центрофугата няма да тръгне. Не ми е това професията и рядко се занимавам с подобни проблеми по почина "направи сам", но главната причина за тоя почин са родните сервизи. Последно ровичках миялната и там повредата беше в нагорели кабели и прекъснати проводници, та успях сам да се справя. Но тая същата миялна на предната си повреда озори цял сервиз.
GalinBelos - специалист
Едно не мога да разбера , можеш да си служиш с интернет до толкова че да пуснеш тема във форума , а не можеш да напишеш в Google "Indesit WIL 85 грешка F8 " . Още вторият резултат ти изплюва отговора
F08 : Нагревателят е прекъснал или ниворегулатора е залепнал в положение «пълно».
Успех с ремонта .
mar80 - специалист
Търсих, но това не го видях. Нагревателя съм го сменял преди 5-6 месеца и тогава не ми изписа никаква грешка. Ще ги проверя да видим. Ако е нагревателя мисля, че изобщо няма да стигне до центрофуга.

Тема "Проблем с пералня Indesit WIL 85 грешка F8" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: