Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
lov - майстор
Баце и аз преди малко си смених крушката в коридора ма пак е тъмно защото изгоря. Това че нещо е сменено нам кога си не е гаранция че е здраво.
Намериха ти какво означава тази грешка и съответно трябва да провериш двата елемента дали за изправни а не да се ежиш и да казваш че са били сменяни и не можело да е от тях.
Успех с ремонта.
mar80 - специалист
Писал съм, че ще ги проверя. И както очаквах нагревателя е здрав.
mar80 - специалист
Включих я пак да видя дали идва напрежение до нагревателя и нещо изпуши в предната част. Предполагам платката.
plamen6703 - майстор
Обикновено при такава самодейност в добавка с техническа неграмотност, резултатите са такива и по-лоши!
Сега на бегом към магазина за нова пералня, че ще ви изтръпнат ръцете от пране на ръка :partyman:
mar80 - специалист
Като толкова ги разбираш кажи какво съм сбъркал, след като не съм пипал нищо. Големи разбирачи.
plamen6703 - майстор
Ако не си пипал нищо, няма да "изпуши нещо в предната част".
Не е "изпушила" платката, "изпушил" ти е джоба. От сутринта при мен са влезли за ремонт шест телевизора, от тях успях да отворя два и двата са ръчкани от такива като теб. На единият му е стопена стойката на предпазителя и са "изпушили" писти по платката от смяна на предпазители и проби дано да тръгне... и вярно е тръгнал към над 100 лв. за ремонт.
Объркал си, че пипаш където не ти е работа! :partyman:
mar80 - специалист
Изпушил е нагревателя. Явно в него е бил проблема, защото само го замерих с мултицета и затова не го засякох. Сега вече не отчита съпротивление и има пробив. От там е дошъл пушека и искренето.
plamen6703 - майстор
Изпушил ти е джоба, но ще засечеш с колко като стигнеш на финала :partyman:
kozl - майстор
mar80 написа:
Изпушил е нагревателя. Явно в него е бил проблема, защото само го замерих с мултицета и затова не го засякох. Сега вече не отчита съпротивление и има пробив. От там е дошъл пушека и искренето.
Е да де ама сега като е дал на късо най-малко стопени писти по платката + залепени контакти на релето.
:roll:
А са една история за Перла 04. Аве лелята ме вика на два пъти да и сменям блока с ключовете и вада от там некакви стопени ключове и мера и търся късо съединение ама не откривам. На третия път рекох да проверя как са бушоните. Бе не мое така да греят тези бутони, че чак да се стопяват :? На бушоните гледам жички омотани с дебелината на корабно въже и :shock: Питам що така, а лелчето отговаря щото като пера и много ми горат бушоните. Аз се хванах за главата, но не вдявам къде е проблема в горенето на бушоните. Пускам пералнята меря тоци, напрежения е нема нищо фрапантно. и решавам да пълни прането ще изчакам едно пране и се въоръжих с търпение и наблюдение. Ама още в началото лелчето след като напълни пералнята щракна бутона и започна да долива вода през шкафа за препарати :shock: Това щото тя установила, че ако водата е под дадено ниво не пере добре. И като си напълни нивото - бастър копче и дум на бушона, на който предвидливо аз бех изтънил джицата. Последва ново разглобяване и установяване, че при превишаване на установеното ниво на пресостата, той включва контакт, който бе вързан на късо и бам късо съединение. последното реших, че е технологична предпазна мярка от препълване. Но може и да е било поради чужда намеса. Това така и не разбрах. Регулирах пресостата за по-високо ниво и повече не са ме викали за смяна на бутони.
lov - майстор
Не си догледал какво е било това кабелче и защо е завряно на клемата на пресостата. И аз съм брал същите ядове след такава майсторска намеса и то няколко пъти. Въпросното кабелче всъщност връзката на зануляването на горния капак. И когато се сваля той и не се знае че го има и кабелната обувка излиза сама. После пишман майстора се почесва дето не го сърби и главата му ражда гениалната мисъл че е от най близката свободна клема на пресостата го ръгва там. :lol: Логиката му е желязна няма нищо електрическо за какво са му там кабели нищо че е жълто зелено. :lol:
То вярно за да се получи ефекта трябва фазата да е на точно определено място. Но по закона на къръка е точно там където не трябва. :-D

Тема "Проблем с пералня Indesit WIL 85 грешка F8" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: