Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте, както всички знаят панелните блокове шуртят. При мен от фугите от северната страна направо си духа даже.
Мисля да се пробвам сам да ги запечатам но, от вътрешната страна. Фугите се виждат ясно и мисля да ги разкъртя по всички ъгли и да ги запечатам с нещо. Но, не знам какъв материал да използвам и дали само от въртрената страна ще се получи ако разкъртя хубаво да може да се почисти и напълни после щедро?

Изолация по принцип не искам да правя.
ESPACE - майстор
Полиуретанов уплътнител мисля ще е идеален за целта.
plamen6703 - майстор
От вътрешната страна нищо няма да можеш да направиш, но поне ще можеш сам да се убедиш като похарчиш едни пари на вятъра. Ако искаш погледни това http://isomax.bg/wp-content/uploads/201 ... odstvo.pdf ползвам съм го за фуги и съм доволен от резултата.
torbalan - Дървен философ
plamen6703 написа:
От вътрешната страна нищо няма да можеш да направиш...
Зависи колко ще разкърти и какво ще използва за запълване. Поне течовете може да спре.
В последната ми квартира беше аналогична ситуацията - при дъжд и вятър от запад на изток (в Козлодуй почти постоянно е така) през стената течеше, все едно от малка чешмичка... :)

За който не вярва, снимал съм го:

Изображение

При всички положения е по-добре да се обработи стената от вън. Когато става дума за течове от фуги - най-добре на цялата стена. Защото водата може да идва от два етажа по-нагоре...
krasi92 - майстор
Локтаит имат едни смоли дето се инжектират в бетоните но всяко хубаво нещо е доста скъпо за бедни мишки като нас.

Тема "Запечатване на фуги на панелен блок" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: