• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
ZMeyGorianin - майстор
Пробвай и с Кока-Кола. Има клипове, където лъскат брони и др. с нея.
nikolson - майстор
lov написа:
Карбидната каша не е нищо повече от най-обикновена гасена вар.
Бе не беше гасена вар. Карбид и карбонат не е едно и също. Варта при гасене отделяше май само водород.
hidrazin - майстор
Не само че не липсват остатъци от калциева основа но и ДВЕТЕ са калциева основа. :-D
Получаване на ацетилен от калциев карбид и вода:
CaC2 + 2H(OH) → C2H2 + Ca(OH)2
Получаване на гасена вар от калциев окис(негасена вар) и вода:
CaO + H2O → Ca(OH)2
Никъде нямаме отделяне на водород (опазил оня горе) и разликата е само това, че при първата се отделя и ацетилен.
А специфичния "аромат" на ацетилена и остатъка след получаването на ацетилен се дължи на странични замърсявания.
Самия ацетилен ако е чист няма някакъв особен мирис.
:partyman:
plamen6703 - майстор
lov написа:
Карбидната каша не е нищо повече от най-обикновенна гасена вар. Е само дето понамирисва на ацетилен заради остатъците, но пък в нея липсват остатъци от калциевата основа. Нещо специфично при при гасенето на варта по класическия начин. Тя както и пастата за зъби съдържат в себе си финни кристалчета калциев карбонат който има леки абразивни качества. Тоест може да се ползва за полиране.
Истината е че му трябва търкане и нищо повече.
Карбидната каша е много добра срещу мухъл по ъглите на стените, под прозорци, където го минеш с карбидна каша не се появява мухъл. :partyman:
lov - майстор
hidrazin написа:
Не само че не липсват остатъци от калциева основа но и ДВЕТЕ са калциева основа. :-D
.......................
А специфичния "аромат" на ацетилена и остатъка след получаването на ацетилен се дължи на странични замърсявания.
Самия ацетилен ако е чист няма някакъв особен мирис.
:partyman:
Да бе точно така са реакциите. Явно съм изпращял нещо. :x По точно се заблудих от това че карбидната каша не гори така както прясно гасена вар. Добре ме завърна на време. :)
Цялата ми вила е зидана с такава защото я даваха на времето без пари.
:partyman:
MamaMy - майстор
За хромирани детайли още от време оно, най-добър резултат съм получавал с чист цимент на прах върху гъбичка и на сухо с две три търкания става джам. След това си се измива с вода без проблеми. :)
gogo7777 - майстор
На мен тая чешма не ми мяза на хромирана с МЕТАЛА хром :-D Ако е така, полирането и третирането с химикали няма да помогне.
  • 1
  • 2

Тема "Потъмнял хром - възстановяване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: