• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
sirko - специалист
Чистих варовика от банята и оставих препарат малко повече отколкото трябва (4-5мин) и хрома на смесителя потъмня (виж снимката)...
Има ли начин за възстановяване, полиране, пастиране и с какво? Или да го нося някъде където се занимават с такава дейност?

П.С. Ако темата не е подходяща за този раздел моля модератор/админ да я премести където трябва.

Прикачен файл

2017-12-12 19.33.48.jpg
plamen6703 - майстор
Начина е да се посети магазин за нов смесител :partyman:
sirko - специалист
Това е ефикасен метод но скъп!
hidrazin - майстор
Пробвай първо с каквото имаш - паста за зъби. Но тя е слабичка за полиране но не пречи да опиташ.
Ако не стане минаваш на CIF - имаше един с абразивни частици. Не знам дали го има още щото отдавна не го използвам.
Накрая, ако няма ефект минаваш на специализираните препарати.
Този на SONAX върши добра работа и не е скъп:
[img=http://www.senax.bg/eshop/product/385/h ... pasta.html]Хром-алуминиева паста[/img]
Има и още по-добра на 3М но бурканче от малко над 250мл е тридесетина лева.
:partyman:
lov - майстор
Котката ми бутна и счупи кристалното кълбо от масата и не можах да разбера какъв точно препарат си ползвал. :)
А от снимката почти нищо не се разбира освен някакви петна. Та като питаш другия път поне го направи както трябва.
Хрома по принцип е доста устойчив на химикали и едва ли препарата който си ползвал е направил някаква беля. потъмняването е повърхностно и лесно поправимо. Ползвай парче плат и сода за хляб и повечко търкане и ще стане като нов. А ако държиш на супер полировка има полир пасти но със същия успех може да ползваш и някоя евтина паста за зъби.
Пу хидрата ме изпревари. :lol:
sirko - специалист
Ето това е препарата, ефикасен е доста, но ако не се ползва според указанията така става... за което аз съм виновен де. Ще пробвам с хлябна сода имам и полирпаста от колата останала ще пробвам и нея да видим какво ще излезне.

Прикачен файл

1.jpg

Прикачен файл

2.jpg
wanderer - специалист
+1 за SONAX-a. много добър препарат, прави хрома на мотрЯ ми кат нов.
nikolson - майстор
Спомням си, че като дете лъсках броните на москвича с карбидна каша от оксиженовите апарати.
radius - майстор
plamen6703 написа:
Начина е да се посети магазин за нов смесител :partyman:
Стига си заблуждавал хората! Аман от умните ти съвети. За пореден път ти казвам, че не си длъжен да цвъкаш по темите, специалисте.
lov - майстор
Карбидната каша не е нищо повече от най-обикновенна гасена вар. Е само дето понамирисва на ацетилен заради остатъците, но пък в нея липсват остатъци от калциевата основа. Нещо специфично при при гасенето на варта по класическия начин. Тя както и пастата за зъби съдържат в себе си финни кристалчета калциев карбонат който има леки абразивни качества. Тоест може да се ползва за полиране.
Истината е че му трябва търкане и нищо повече.
  • 1
  • 2

Тема "Потъмнял хром - възстановяване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: