• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
bridge - специалист
Здравейте колеги!
Мога да се похваля със спукана порцеланова мивка. Тук съм, за да се посъветвам с вас как може да се поправи. Не искам да хвърлям мивката, в момента само с тиксо е залепена пукнатината отгоре и си отвежда водата нормално. Аз лично се сещам за още два варианта за ремонт: 1) силикон 2) фугираща смес.
Ако пък вие знаете нещо по-добро, ще съм ви благодарен да споделите или да изкажете мнение кой от двата по-горе варианта е по-удачен за изпълнение.
Снимки на щетата:
https://s18.postimg.org/eysncdkyh/image.jpg
https://s18.postimg.org/6gj7829ax/image.jpg
https://s18.postimg.org/fbk1il5t5/image.jpg
Chefo77 - майстор
Моят съвет е възможно най-скоро да смениш мивката. Не можеш да си сигурен кога ще се пръсне и ще падне от куките - а порцеланът реже много.
Иначе аз счупих мивката при монтажа на шкафчето, но по съвсем различен начин, стана на 5 части. Залепих я с Поксипол, но моята по никакъв начин няма шанс да нарани някого - цялата лежи върху шкафчето, и носеща е цялата му рамка.
iliya_i - майстор
Той порцелана на мивката е 2 слоя - вътрешен и външен, с кухина между тях. Явно външният е останал здрав, затова не ти мие краката. Но здравината като цяло е нарушена и пукнатините ще продължат да растат.
naB4o - специалист
Аз подкрепям Чефо, (Честит имен ден!) ако има дете или повече, като се подпре, или провеси, може да стане голяма беля. Мивки има и по-евтини, а иначе с някаква епоксидна смола ще стане по-здраво от силикон. Силикона от друга страна по-лесно може да се приложи, моделира и впоследствие (ако се налага) отстрани. Силикона да не е акрилен и да не е от най-евтиния, преди работа да е почисти много добре, и да е добре подсушено, в смисъл да не пускате вода 1 ден преди и после поне.
lov - майстор
Ще дадеш 10 лева за качествен силикон. И това че после няма да прилича на нищо го оставям на страна. А че някой сериозно може да се нареже е съвсем без значение. И на практика се циганим за едни 20-30 лева колкото струва една мивка. Ако не знаеш де има евтини мивки в София питай ще ти кажа. Сега ако си решил да събираш стинки за нещо супер скъпо си е твоя работа. .
preslav - майстор
Още едно мнение в подкрепа на горните.
Мивката ти не е просто спукана, а е счупена и много опасна. Въпросът не е в това дали ще се счупи и падне на земята (надали), не е и в това дали ще прокапва, опасността е за този, който ще мие мивката - стъчащите парчета около счупването са като бръснарски ножчета и не могат да се обработят с подръчни средства.
Залепвай отново тиксото за да не се нареже някой и по най-бързия начин сменяй мивката.
Ориентир за цени - http://ceramicbg.com/%D0%BC%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%B0
не знам колко е монтажа, но няма да е повече от 20-30 лв. - сумарно 2 седмици ще карате на боб и леща и ще имате нова мивка.
КИМИ - специалист
Ако отдолу е залепена за шкафче, няма да падне- мажи със силикон, щом не ти грознее.
Ако "виси" замо отзад към стената- ще се счупи рано или късно и затова- смяна със здрава мивка.
bridge - специалист
Мивката е на шкафче. Едва ли ще се счупи, говорите малко пресилено. Не е въпроса в парите, въпроса е да не се хвърля на боклука нещо, което може да си върши работата. Съвременния начин на живот произвежда достатъчно отпадък. Просто търся начин да продължи да се ползва. Най-големия проблем е визията, затова поисках мнения. Форумът е направи си сам, очаквах по-сериозни коментари, но явно повечето които пишат тук имат не по-голям опит от мен в тези неща.
Chefo77 - майстор
bridge написа:
Мивката е на шкафче. Едва ли ще се счупи, говорите малко пресилено. Не е въпроса в парите, въпроса е да не се хвърля на боклука нещо, което може да си върши работата. Съвременния начин на живот произвежда достатъчно отпадък. Просто търся начин да продължи да се ползва. Най-големия проблем е визията, затова поисках мнения. Форумът е направи си сам, очаквах по-сериозни коментари, но явно повечето които пишат тук имат не по-голям опит от мен в тези неща.
Не е пресилено, изобщо даже. Считам, че съветите бяха достатъчно адекватни спрямо създалата се ситуация, а еднозначността им трябва да те наведе на някаква мисъл, различна от твоите идеи. Вземи Sika 11 FC (полиуретанов уплътнител, бял) и мини цялата пукнатина, дупка, всичко. Вероятно няма да успее да спре на 100% навлизането на вода в междинното пространство, но когато мухляса (а тя ще мухляса), сам ще поискаш да я смениш. В този вид дори и с ръка е опасно да я чистиш заради острите ръбчета.
И не забравяй, че ЗДРАВЕТО е най-важно! Всичко друго се купува.
preslav - майстор
bridge написа:
Мивката е на шкафче. Едва ли ще се счупи, говорите малко пресилено. Не е въпроса в парите, въпроса е да не се хвърля на боклука нещо, което може да си върши работата. Съвременния начин на живот произвежда достатъчно отпадък. Просто търся начин да продължи да се ползва. Най-големия проблем е визията, затова поисках мнения. Форумът е направи си сам, очаквах по-сериозни коментари, но явно повечето които пишат тук имат не по-голям опит от мен в тези неща.
Вероятно мивката ти е някакъв сантимент, ако не искаш да я изхвърляш на боклука я подари на тъщата и с един куршум ще убиеш два заяка.
Не видях нито един несериозен коментар до момента, всички те посъветваха да изхвърлиш това опасно съоръжение, никой не говори за пари, а за сигурност - не си заслужава риска да репарираш мивката, една епоксидна смола е 1/4 от стойността на новото изделие, а нова мивка няма да имаш. Очевидно не си се рязал на фаянс, за да видиш какъв ужас е.
  • 1
  • 2

Тема "Спукана порцеланова мивка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: