• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
preslav написа:
Надявам се си пазиш упътванията - сядай и чети внимателно!
Вече те насочиха към сверка на часовника - повтори процедурите описани в упътването (изключване от захранването, изчакване няколко минути, включване и настройване на часовника).
Потърси в инструкцията как можеш да минеш в ръчен режим - повечето фурни имат тази възможност, тогава таймерът не влияе на работата на фурната.
Потърси и прочети раздела за често срещани дефекти или нещо подобно - в една от инструкциите пишеше, че при отворена вратичка фурната не тръгва.
Не се задълбочих в четенето на произволна инструкция, но се споменаваше и за неработеща фурна при изгоряла крушка.
Провери всички неща описани в инструкцията и тогава се отчайвай или не.
За печенето на капамата и баницата всеки комшия ще ти удари рамо.
Ако се справиш сам прати една миризма на капама във форума!
Благодаря,Преслав!Няма място за отчаяние-трябва да се преговаря с комшиите!Иначе във възможните проблеми фигурират всичките изброени от теб причини - изгоряла крушка,отворена врата,часовник.Всичко е проверено по няколко пъти.Аз се съмнявам в 10-степенния превключвател за видовете работа,защото работят само ел.котлоните,които са на отделни превключватели.Надявах се да има някаква защита,която е сработила и ще успея да я оправя.Но не виждам нищо познато,като сваля задния капак,а все пак печката е гаранционна и не искам да пипам друго.
preslav - майстор
Давай с преговорите, че не остана - една хубава капама става за 5-6 часа на бавен огън. Не познавам някой да бяга от една бира, ама и баниците ще трябва да разхвърляте - при мен има свободни 3 фурни, едната е мой набор, другата двадесетина годишна (тъкмо за женене), другите 2 са по на 2-3 години, но хващат по един 6-8 литров гювеч.
Мама, тате, братче или сестриче нямаш ли - все някой ще се смили.
zz_stefanov - майстор
Гаранционна не я пипай. Иначе фурната трябва да има защита от прегряване. Не знам обаче как би изгоряла точно при палене на газта, че и едновременно с лампата на аспиратора. Лампата на аспиратора LED ли е. Искрата от запалката да не е опукала всичката електроника закачена към тоя разклонител. :)
preslav - майстор
zz_stefanov написа:
Гаранционна не я пипай. Иначе фурната трябва да има защита от прегряване. Не знам обаче как би изгоряла точно при палене на газта, че и едновременно с лампата на аспиратора. Лампата на аспиратора LED ли е. Искрата от запалката да не е опукала всичката електроника закачена към тоя разклонител. :)
Тя запалката не е ли вградена, а и какво значение има дали лампата на аспиратора е LED - за да падне бушона в момента на паленето очевидно е с нажежаема жичка. Нооо всичко това е без значение когато печката е гаранционна - кофти, но факт, просто чакаш или действаш по терлици и форума да не знае.
iliya_i - майстор
Запалката се захранва от мрежата. Явно е окъсила високото напрежение към първичната и е опукала електрониката, както и лампата, каквато и де е тя. Ако в инструкцията има начин да се пусне фурната без управление от часовника може да се опита. Ако няма - наздраве :partyman: и весели празници с квото има.

И аз като Преслав, като смених печката преди около 10 години, старата си я държаш на терасата. 2-3 пъти се е ползвала след това, но не поради повреда, а поради необходимост от 2 фурни :-D
zz_stefanov - майстор
iliya_i написа:
Запалката се захранва от мрежата. Явно е окъсила високото напрежение към първичната и е опукала електрониката, както и лампата, каквато и де е тя. Ако в инструкцията има начин да се пусне фурната без управление от часовника може да се опита. Ако няма - наздраве :partyman: и весели празници с квото има.

И аз като Преслав, като смених печката преди около 10 години, старата си я държаш на терасата. 2-3 пъти се е ползвала след това, но не поради повреда, а поради необходимост от 2 фурни :-D
И аз това си мисля, запалката е върнала високо напрежение към мрежата.
Весели празници :)
preslav - майстор
Изводът какъв е?
Никакви приказки пред сервизните за запалки, изгорели лампи и паднали бушони.
Най-доброто обяснение е "както си работеше и спря, жената извади капамата, нахлюпи ми я на главата и тръшна вратата".
Майтапа на страна, но ако проблема на фурната е в лайняната запалка - да си имам късмета. Щерката има някаква запалка, пали си с нея свещите, прилича на обикновена пиезо-кристална, но с удължена тръбичка и пламък, а не само искра - трябва да се има предвид в бъдеще, че гаранцията няма да е безкрайна.
Чакам миризмата на капамата, приготвил съм си дори филийка хляб, а железата се оправят, нали няма убити хора.
iliya_i - майстор
preslav написа:
Изводът какъв е?
Никакви приказки пред сервизните за запалки, изгорели лампи и паднали бушони.
Що бе, тя запалката си е вградена в печката и е част от нея. Даже ще може и да претендира да му възстановят и 42 стотинки за лампата, дето тяхната запалка я думнала :-D
ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ КОМШИИТЕ!!!!!НАПРАВО АРАБИИ!Викам на единия така и така,ще може ли по някое време да ползвам фурната,ако не ви насмитаме,а той вика"След малко тръгваме за хижа еди коя си,ето ти ключа от апартамента"!Другия като Илия-на терасата стои"Раховец",грабваме го и в нас!Така положението е спасено!!ДАЙ БОЖЕ ВСЕКИМУ ДОБРИ КОМШИИ!!!!!!!
Предлагам временно спиране на дискусията за тая година.Пожелавам на всички весело посрещане на 2018 година,много здраве,късмет и обич!
  • 1
  • 2

Тема "СПЕШНО МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: