Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте. Кафе машината ми Бош Бенвенито Б 20 изключи и не може да стартира. Не се чуват никакви звуци и не свети никаква лампа. След като замерих установих, че не е кабелът, тъй като по него тече ток. Ключът също работи.Токът стига до силовата платка, поне това показва измерването с фазомер. Не ми се струва логично да не се чува нищо или поне да не свети някакъв бутон или датчик на дисплея. Ако някой има идея какво би могло да е повредено /най-вероятно изгоряло/, моля да сподели. Ще бъда много благодарен. :-D
hidrazin - майстор
Може да ти каже ... някой от най-близкия читав сервиз.
И без да се сърдиш но с тези познания и фазомер в ръка...
Машината е скъпа и вътре е доста "пълна" с ... "разни неща". :-D
Та ако не искаш да я довършиш ...

Изображение

:partyman:
Здравей. Разбира се, че няма място за "сръдни" и благодаря за отговора. Ясно ми е, че това е сложен и скъп уред. Просто ми е интересно дали някой е срещал подобен проблем. Чрез мултимер съм измерил термопредпазителя, който е закрепепен за нагревателя и се намира във прозрачен /мисля, че силиконов/ "шлаух". От силовата платка съм замерил тези двата големи кондензатора /черно-сините на снимката/ и също показват, че функционират /знам че би било добре да се замерват свалени, защото могат да показват отклонения в измерванията, но към момента нямам възможност да ги сваля/, а и видимо не са подути или потъмнели /което пак не е гаранция/. Имам съмнения във трансформатора и/или едни малки жълти кондензатори с надпис 104, който се намират в дясно от тези двата големите на снимката. Работата е там, че ползвахме машината на работа, а там има проблем с хлебарките, тъй че наистина би могло да е всичко, но все ми се струва, че все щеше да има някаква индикация - звук или лампа на дисплея. Ако някой има идея да споделя, така или иначе машината вече е отписана :lol: .
plamen6703 - майстор
За отписана машина споделянето е да се отреже захранващият кабел и да се остави до контейнера за отпадъци. :partyman:
Оказах се прав, проблема беше във трансформатора. След като купих втора употреба от същият вид, машината тръгна. Благодаря за отговорите и успех. :partyman:

Тема "Проблем с кафемашина Бош" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: