Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
ontario - специалист
Здравейте и ЧНГ на всички от форума, който винаги ме спасява!

Става дума за торбичката на прахосмукачка HITACHI CV-2800 - имаме я от почти 20г - може би най-издръжливия уред в нашата къща.
Да, но един член на нашето семейство е решил, че може да дърпа горящи или тлеещи частици, в резултат на което торбичката има дупки на няколко места /снимки 1 и 2 /. Само да уточня, че модела е само с постоянна торбичка, в една близка железария проверихме в каталог и така се оказа..
Това, което направих до тук е, че изпрах на водоструйка торбичката, изсуших и я поставих отново.
Понеже има дупки по торбичката - пред решетките на мотора поставих парче от филтър за аспирация /сещате се - бяло/, за да не отиват боклуци към него. Работи идеално, НО проблема е че въпреки прането мирише ужасно от това, че торбичката е тлеела. След ползване на прахосмукачката - трябва да проветрявам поне половин час апартамента, което е кофти в това студено време. А и толкова гадно мирише, че още като чистиш ти прилошава.

Имам питане в две насоки:
1. Има ли вариант да се обезмирише тази торба - с киснене в някакъв препарат може ми омекотител...?
2.Евентуално може ли да се поръча нова торба заедно с тази пластмасово - гумената част /снимка 4/, понеже торбата не се отделя от нея - но не зная от къде като е толкова стар модела. Имам и подозрения, че може би няма да е евтина и ако е 50-60 лв май трябва да мисля за нова прахосмукачка.
Вариант е ако мога някъде от някоя стара прахосмукачка да намеря торба, но това е малко възможно...

Това е :toimonster:
Прикачен файл:
IMG_20171228_130458.jpg
Прикачен файл:
IMG_20171228_130507.jpg
Прикачен файл:
IMG_20171228_130516.jpg
Прикачен файл:
IMG_20171228_130609.jpg
Прикачен файл:
IMG_20171228_110705.jpg
shotik - майстор
Като купих преди година сегашната си кола, вътре миришеше на цигари и други миризми от други материали.
По съвет ,намерен в интернет, купих едно пакетче кафе на прах и го разделих в две подложки от срязана по дължина на два тубичка. За 3-4 дни миризмата изчезна и сега си карам с кеф.
Отделно от това , тапицерията я почистих с разтворен оцет във вода , мисля ,че беше 50 мл оцет на 1000 мл вода. Опитай първо с това да изпереш торбичката.
Другото за филтриране - ако не можеш да намериш готови торбички, вземи тоалетна хартия и сложи няколко застъпващи се ленти ,така ,че да не пропускат прах към торбата и после изхвърляш заедно с боклуците.
ontario - специалист
Може би в торбичката директно да насипя смляно кафе......
Значи миризмата е страшна понеже е тлеела торбичката, не е като като да изпереш тапицерия и да замирише на ново...
shotik - майстор
Ами опитай след като я изпереш с водния разтвор с оцет и след като изсъхне ,ако трябва разстели кафе, което да поеме миризмата и после ще го изхвърлиш така, както изчистваш торбичката от праха и боклуци, след всичките тези операции, може пък да изчезне миризмата.А дупките ги заший,за да не минава прах през тях.

Нашата е същия модел , но вместо 1300, пише 1100 и е сива.
Andri01 - майстор
Преди години майка ми уши по моя молба подобна торбичка за една стара съветска машина. Не знам от къде намери материала ,но стана много добре. Все още се ползва / в гаража/ тази прахосмукачка,а е над 40 годишна,май "Буран " беше?! Така,че потърси някакъв подобен плат и...действай :).
lov - майстор
+1
Уший си една нова торбичка и не се занимавй с глупости.
ontario - специалист
Здравейте,
Ушиването на нова торбичка ще е най-добрия вариант.
Старата дори да се отмирише, има дупки, които не са малко на брой и не могат да се кърпят, понеже около самата дупка разтопения плат е като пластмаса....особен е този материал, специален.

Дайте идея от къде мога да намеря подходящ плат? За какво друго би могъл да се използва, за да се ориентирам къде да търся....
Благодаря :?:

Тема "Ремонт / или покупка/ на торбичка за прахосмукачка..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: