Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
vekota - специалист
Здравейте става въпрос за кафемашина не пускаше вода от цедкта за кафе и реших да я почистя.При невъзможност от развиване на болта,който държи цедката същевременно и втулка за този модел кафемашина се наложи да го строша и изкарам на парчета.Не беше месингов болта а от същия материал от който е направен фланеца направо се бяха впили.Както и да е резбата остана читава тоест фланеца е добре ,но сега не знам ,с какво да заменя болта резбата му е ситна с диаметър 10,6.На цедката диаметъра където ляга болта е 12,4 малко е деформирана ,но не мисля че ще е проблем.От някакъв друг модел дали може да стане и ако не може да стане какви са възможностите .Някой ако е имал такъв проблем какво е направил.Поздрави!

Прикачен файл

05.JPG
05.JPG (109.89 KиБ) Видяна 9775 пъти

Прикачен файл

03.jpg

Прикачен файл

04.jpg
lyubohar - майстор
Нямам представа дали ще стане от друга машина.
Няколко варианта:
Тук в София има доста магазини за резервни части.
Напр.:
http://nikelectric.com/
Другия вариант е в сервиз.
И третият-магазин за болтове-напр.Евроболт.
Но трябва да знаеш диаметъра,стъпката на резбата.
Или машината в торба и да се пробва.
Аз често я разглобявам нашата по същата причина.
Болта по спомен е месингов и се развива с гаечно ключе.
Цедките ги почиствам на котлона-загрявам и всичко пада.
vekota - специалист
Ще потърся и се съмнявам да намеря точно такъв болт,защото до колкото чета на делонги е с два болта единия се захваща за фланеца в него влиза клапана а другия държи цедката.Не знам, ако са еднакви фланците с друг модел кафемашина да се купи фланец с клапана и цедката с болта затова снимах фланеца.Нека някой ,който се е сблъскал с подобен проблем да пише.
Поздрави!

Тема "Кафемашина AYCO AEM 1528" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: