Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
BD1
Здравейте,

аз съм новобранец във форума, а и в доста домашни проблеми, така че ако въпроса ми не е за тук или някъде е обсъждан (въпреки, че търсех преди да пиша) моля да ме извините.

В жилището ми в което живея вече 7 години, вчера за пръв път ми се случи при пускане на аспиратора от него да потече вода директно върху котлоните. Изгасих го веднага и махнах филтрите, забърсах където успях и отворих връзка с комина. По PVC тръбата идваща от комина видях съвсем малко вода и помислих, че по-скоро проблема е локален.
Избърсах тръбата на комина и подложих едно парче под нея върху шкафовете.
Цяла вечер четох за почистване на аспиратора и видях, че се чистят само филтрите (което съм правил многократно). Беше ми направило впечатление, че по мотора на аспиратора има доста засъхнала мазнина, но никъде открих как се чисти. Предположих, че не е възможно.
Тази сутрин проверих отново PVC тръбата идваща от комина и открих, че по нея отново има вода, която се процежда навътре. Забърсах и погледнах след около час, отново имаше вода.
За съжаление нямам достъп до покрива, защото е през апартамент.
Предполагам, че всичко е от конденз. Според вас това така ли е? Ако да, какво мога да направя?
Благодаря предварително
Здравей!
И аз съм новобранец. Ако абсорбера ти е включен в комина, пожарникарите ще дойдат с полицай,
ще те заключат и проблема ти е решен. Иначе се включи в комина с дъгичка под 45 градуса надолу.
Двигателя на абсорбера ще преодолява обратния наклон а водата не и ще си тече в комина.
Ако е конденз от печка на твърдо гориво, той е киселина. Някъде където се събира ще стане красива дупка
и тогава ще се хванете да го оправите-задружно...

Тема "От комина тече вода (кондез)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: